آغاز دور جدید سینماتک تهران با عنوان «سینمای قریب» – اخبار سینمای ایران و جهان
آغاز دور جدید سینماتک تهران با عنوان «سینمای قریب» – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: دور جدید سینماتک تهران با همکاری مرکز مطبوعات و انتشارات حوزه هنری و پایگاه الامهT فعالیت خود را با عنوان «سینمای قریب» آغاز می‌کند. به گزارش سینماپرس، دور جدید سینماتک تهران با همکاری مرکز مطبوعات و انتشارات حوزه هنری و پایگاه الامه (پایگاه مطالعات بین الملل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) وابسته […]

سروش سینما :

سینماپرس: دور جدید سینماتک تهران با همکاری مرکز مطبوعات و انتشارات حوزه هنری و پایگاه الامهT فعالیت خود را با عنوان «سینمای قریب» آغاز می‌کند.

به گزارش سینماپرس، دور جدید سینماتک تهران با همکاری مرکز مطبوعات و انتشارات حوزه هنری و پایگاه الامه (پایگاه مطالعات بین الملل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

در این دور جدید که با عنوان «سینمای قریب» آغاز به کار می کند محوریت با سینمای مستند و داستانی جهان عرب است و در آن آثار تحسین شده و دیده نشده سینمای مصر، سوریه و فلسطین عرضه می شود.

در نخستین برنامه از دور جدید سینماتک اثری مستند با عنوان «۱۸ تعقیبی» است که «عامر الشوملی» کارگردان فلسطینی در آن به شیوه‌ای مضحک از تلاش‌های اسرائیلی‌ها برای مقابله با مردم فلسطین در جریان انتفاضه اول سخن می‌گوید.

فیلم ۷۵ دقیقه‌ای این کارگردان جوان فلسطینی که روایتی طنزگونه نیز دارد داستان اهالی یک روستا در آن ایام است که به سادگی توانستند خود را در برابر تولیدات رژیم صهیونیستی خودکفا کنند.

این مستند سه شنبه این هفته ۱۳ آذر پس از نماز مغرب و عشا در سالن سوره حوزه هنری پخش می شود و حضور برای عموم آزاد است.

[ad_2]

Source link