آیین نکوداشت احترام برومند و مصطفی رحماندوست در بیست و یکمین جشنواره قصه گویی – اخبار سینمای ایران و جهان
آیین نکوداشت احترام برومند و مصطفی رحماندوست در بیست و یکمین جشنواره قصه گویی – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: آیین نکوداشت مصطفی رحماندوست و احترام برومند روزهای ۲۶ و ۲۸ آذرماه در جشنواره بین المللی قصه گویی برگزار می شود. به گزارش سینماپرس و به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی، آیین نکوداشت دو هنرمند صاحب نام عرصه ادب و هنر، مصطفی رحماندوست و احترام برومند […]

سروش سینما :

سینماپرس: آیین نکوداشت مصطفی رحماندوست و احترام برومند روزهای ۲۶ و ۲۸ آذرماه در جشنواره بین المللی قصه گویی برگزار می شود.

به گزارش سینماپرس و به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی، آیین نکوداشت دو هنرمند صاحب نام عرصه ادب و هنر، مصطفی رحماندوست و احترام برومند روزهای ۲۶ و ۲۸ آذرماه در بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی برگزار خواهد شد.

احترام سادات برومند یزدی معروف به احترام برومند متولد۱۳۲۶، قصه گو،  مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی است. او همسر داوود رشیدی، مادر لیلی رشیدی و خواهر مرضیه و راضیه برومند است.

برومند از سال ۱۳۴۶ با برنامه کودک در تلویزیون فعالیت هنری خود را آغاز کرد و به مدت ۱۱ سال به این فعالیت ادامه داد. پس از انقلاب نیز چند نوار قصه برای بچه‌ها منتشر کرد و همچنین در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا (۱۳۸۳) ساخته رسول صدرعاملی نقشی آفرینی کرد. او پس از سال‌ها دوری از صحنه در نهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان مجری در جشن انجمن تئاتر کودک و نوجوان حضور یافت.

مصطفی رحماندوست، شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان، اول تیر سال ۱۳۲۹ در شهر همدان به دنیا آمد. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، به عنوان کارشناس کتاب‌های خطی در کتابخانه مجلس مشغول به کار شد.

رحماندوست پس از سال ۱۳۵۷ با عنوان مدیر مرکز نشریات کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان مشغول به کار شد و از آن پس تا به امروز در سمت مدیر برنامه‌ کودک‌ سیما، سردبیر نشریه‌ پویه، مدیر مسئول نشریات رشد، مدیر کل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی، سردبیر رشد دانش‌آموز، سردبیرسروش‌ کودکان و داور جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان (اصفهان) فعالیت کرده است.

از دیگر فعالیت های حرفه ای این شاعر حوزه کودک و نوجوان، بنیانگذاری جشنواره قصه گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در کنار سال ها تلاش وی در عرصه آموزش و ترویج قصه گویی به آن اقدام کرده است.

از این شاعر حوزه کودک و نوجوان، بیش از ۱۱۶ اثر به صورت مجموعه داستان و مجموعه شعر همچون: آسمان هم خندید،  ترانه‌های نوازش ، بازی شیرین است،  درسی برای گنجشک،   توپ در تاریکی،   بچه‌ها را دوست دارم، مرغ قشنگ تپلی،  صدای ساز می‌آید،  خروس غصه خورد،   زیبا تر از بهار و… منتشر شده است. رحماندوست همچنین به مدت سه سال مدیر کل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی، مدرس داستان نویسی و ادبیات کودکان و نوجوانان در دانشگاه‌ها نیز بوده است.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذرماه به دبیری سروش صحت در تهران برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link