آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره «سینماحقیقت»
آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره «سینماحقیقت»

آیین نکوداشت زنده‌یاد خسرو سینایی سینماگر فقید سه شنبه ۲۵ آذرماه در نخستین روز از برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» برگزار می‌شود. به گزارش سروش سینما به نقل از ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت، در چهاردهمین دوره این جشنواره که از سه شنبه ۲۵ آذرماه آغاز می‌شود، آئین نکوداشت چهار سینماگر فقید حوزه مستند […]

آیین نکوداشت زنده‌یاد خسرو سینایی سینماگر فقید سه شنبه ۲۵ آذرماه در نخستین روز از برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» برگزار می‌شود.

به گزارش سروش سینما به نقل از ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت، در چهاردهمین دوره این جشنواره که از سه شنبه ۲۵ آذرماه آغاز می‌شود، آئین نکوداشت چهار سینماگر فقید حوزه مستند برگزار می‌شود.

در روز نخست جشنواره مراسم ویژه نکوداشت مرحوم خسرو سینایی به کارگردانی حامد کلجه‌ای برگزار خواهد شد.

فیلم بزرگداشت این هنرمند که بخشی از این رویداد است در این مراسم پخش خواهد شد. آئین نکوداشت زنده یاد سینایی، با حضور گیزلا سینایی همسر او و تعدادی از چهره‌های سینمای مستند به شکل آنلاین برگزار می شود. این مراسم از طریق تلویزیون تعاملی «تیوا» قابل مشاهده است. زمان برگزاری این رویداد از طریق رسانه ها اعلام می‌شود.

خسرو سینایی متولد ۱۳۱۹ یازدهم مردادماه امسال به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. در کارنامه سینایی مستندساز، کارگردان و آهنگساز مستندهای «راویان تاریخ گواهان تاریخ»، «فرش، اسب، ترکمن»، «گفتگو با سایه»، «آوازهای سکوت»، «طرح برنده»، «میان سایه و نور»، «عبور از نمی‌دانم»، «کوچه پائیز»، «قصه کوتاهی چندهزار ساله» و … فیلم‌های سینمایی «جزیره رنگین»، «عروس آتش»، «یار در خانه»، «هیولای درون» و … به چشم می خورد.

چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» از فردا سه شنبه ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا دوم دی ماه ادامه دارد. محمد حمیدی مقدم دبیر این رویداد برخط است.

 

  • نویسنده : شکیبا