احتمال استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن‌ها در «تئاتر فجر ۳۹»
احتمال استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن‌ها در «تئاتر فجر ۳۹»

سروش سینما/ دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اعلام کرد استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن‌های تئاتر برای حضور مخاطبان را در قالب یک روش پیشنهادی به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داده و منتظر پاسخ هستند.

حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر درباره تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری این دوره از جشنواره با توجه به شرایط و محدودیت‌های کرونایی، به مهر گفت: جلسه‌ای با دوستان برگزار کننده جشنواره تئاتر مقاومت داشتیم تا از تجربیات آن در خصوص برگزاری آنلاین جشنواره مقاومت بهره ببریم البته سطح برگزاری جشنواره تئاتر فجر خیلی منطبق بر جشنواره تئاتر مقاومت نیست و خیلی گسترده است ولی قصدمان استفاده از تجربیات بود.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود به طور مسلم جشنواره سی و نهم تئاتر فجر را صد در صد به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد.

مسافرآستانه در ادامه سخنان خود با اشاره به طراحی یک روش دوم در کنار برگزاری مجازی جشنواره سی و نهم، توضیح داد: در این روش با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ها برای اجرای زنده آثار جشنواره مدنظر قرار گرفته است که البته این روش را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داده و منتظر پاسخ ستاد هستیم.

دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با تأکید بر اینکه اگر این روش مورد تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بگیرد در کنار برگزاری جشنواره مجازی جشنواره استفاده خواهد شد، یادآور شد: طی این روش سالن‌های کوچک تنها با ۵۰ درصد ظرفیت خود میزبان مهمانان و اصحاب رسانه خواهند بود و در سالن‌های بزرگ با توجه به ظرفیت بالایی که دارند فروش محدود بلیت برای مخاطبان نیز انجام خواهد شد.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : مهر