احتمال اکران مستند «تهران دمشق» در سوریه
احتمال اکران مستند «تهران دمشق» در سوریه

علی صدری‌نیا در گفت وگو با یک خبرگزاری، درباره مستند «تهران دمشق» اظهار کرد: علاقه‌مند به اکران این مستند در کشور سوریه هستم و با صحبت‌های انجام شده قرار است سفیر سوریه در تهران، مستند را ببیند و درباره آن اظهار نظر کند. کارگردان تهران دمشق افزود: این مستند در جشنواره فیلم عمار به نمایش […]

علی صدری‌نیا در گفت وگو با یک خبرگزاری، درباره مستند «تهران دمشق» اظهار کرد: علاقه‌مند به اکران این مستند در کشور سوریه هستم و با صحبت‌های انجام شده قرار است سفیر سوریه در تهران، مستند را ببیند و درباره آن اظهار نظر کند.

کارگردان تهران دمشق افزود: این مستند در جشنواره فیلم عمار به نمایش درآمد و غیر از آنجا تاکنون نمایش عمومی نداشته است.

صدری‌نیا ادامه داد: فیلم را نمی‌توان محصول مشترک سوریه و ایران نامید، مستند داستان موازی بین تهران و دمشق را روایت می‌کند.

وی درباره مضمون مستند تهران دمشق گفت: در این مستند حوادث سال ۸۸ هم مطرح می‌شود. نباید گذشته را فراموش کرد، به نظرم دشمنان دنبال ایجاد فضای اختلاف در کشور ما هستند که به بهانه‌های مختلف همین مسئله را دنبال می‌کنند و شاید اگر بخواهیم مواردی را به‌عنوان یکی از فتنه‌های جاری بدانیم، همین موضوع ایجاد اختلاف‌ها بین مردم است و در این مستند تلاش کردیم کمک کنیم که کشورمان دچار این ماجرا و بحران نشود.

صدری‌نیا با بیان اینکه ساخت این مستند حدود یک سال و چند ماه به طول انجامید، گفت: تازه نصف مسیر که تولید این اثر بود را آمده‌ایم نصف دیگر مسیر پخش آن است که باید در فضاهای مختلف دیده شود و درباره‌ آن حرف بزنیم.