اعضای شورای مرکزی کانون کارگردان با انتظامی دیدار کردند – اخبار سینمای ایران و جهان
اعضای شورای مرکزی کانون کارگردان با انتظامی دیدار کردند – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی دیدار کردند. به گزارش سینماپرس، اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه در محل سازمان سینمایی با حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی دیدار کردند. در این دیدار اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان در نشستی […]

سروش سینما :

سینماپرس: اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی دیدار کردند.

به گزارش سینماپرس، اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه در محل سازمان سینمایی با حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی دیدار کردند.

در این دیدار اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان در نشستی ۲ ساعته به تشریح وضعیت سینمای ایران و خواسته های صنفی سینماگران پرداختند.

از جمله مباحثی که توسط شورای مرکزی کانون کارگردانان در این دیدار مطرح شد عبارتند از بحث سرمایه های مشکوک و بادآورده ای که موجب برهم زدن نظام تولید سینمای ایران شده است، تلاش گروهی مشخص برای حذف سینمای اندیشه از اکران پرده سینماها، لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی و بیکاری سینماگران، تاکید بر پرهیز مدیریت سینما از حلقه خاص مشاوران دایمی و لزوم جوان گرایی در گروه مشاوران، بحث امنیت شغلی، رفع ممنوع الکاری سینماگران و حل مشکل فیلم های توقیفی، حذف بروکراسی اداری و سرعت بخشیدن به مراحل اداری فیلم ها در سازمان سینمایی، شفاف سازی صریح سازمان سینمایی درباره اعضای شوراهای مختلف تصمیم گیری به ویژه در بنیاد سینمایی فارابی و بحث بودجه ها و انتقاد از نداشتن حمایت عام در فارابی، بحث ادغام جشنواره ملی با جشنواره جهانی فیلم فجر و اصلاح رویکرد جشنواره جهانی و لزوم مقابله با انحصارطلبی در سینما.

حسین انتظامی در پایان ضمن استقبال از نقطه نظرات شورای مرکزی کانون کارگردانان قول مساعد داد که برای پیگیری و حل مشکلات کارگردانان به شکل عملی قدم بردارد و جلسات دیگری نیز به زودی در این زمینه برگزار می شود.

[ad_2]

Source link