اعلام فراخوان جایزه «شهید موسوی گردیزی» در جشنواره «عمار» – اخبار سینمای ایران و جهان
اعلام فراخوان جایزه «شهید موسوی گردیزی» در جشنواره «عمار» – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: خانواده شهید سیدمحمد علی‌شاه موسوی گردیزی، جایزه‌ای را برای بهترین اثر جشنواره عمار با موضوع «افغانستان» اعلام کرد. به گزارش سینماپرس، در بخش فراخوان‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده شهید دکتر سید محمد علی شاه موسوی گردیزی فراخوان جایزه شهید موسوی گردیزی را برای بهترین اثر با موضوع «افغانستان» اعلام […]

سروش سینما :

سینماپرس: خانواده شهید سیدمحمد علی‌شاه موسوی گردیزی، جایزه‌ای را برای بهترین اثر جشنواره عمار با موضوع «افغانستان» اعلام کرد.

به گزارش سینماپرس، در بخش فراخوان‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده شهید دکتر سید محمد علی شاه موسوی گردیزی فراخوان جایزه شهید موسوی گردیزی را برای بهترین اثر با موضوع «افغانستان» اعلام کرد.

سیدمحمد علیشاه موسوی گردیزی، پزشک و مجاهد افغانستانی است که ۱۳ مرداد ماه سال جاری در جریان حمله انتحاری به مسجد ولایت پکتیای این کشور همراه با ده ها نفر دیگر شهید شد.

موسوی گردیزی که به «چمران افغانستان» شهرت دارد، چندین سال را در زندان های بگرام افغانستان و گوانتانامو گذرانده است. وی در کتابش حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو و بخشی از رفتارها و شکنجه های آمریکایی ها را افشا کرده است.

دبیرخانه نهمین جشنواره عمار در کنار بخش رقابتی خود، در بخش جدید «فراخوان‌های مردمی» از تمام موسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرده است موضوعات و دغدغه‌های مدنظرشان را در حوزه تولید، در قالب فراخوان‌ از سینماگران بخواهند و به فیلمسازانی که بهترین اثر را در این موضوعات تولید کرده‌اند هدیه‌ای مادی یا معنوی اختصاص دهند.

دبیرخانه جشنواره عمار تا تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ از فراخوان‌های جدید استقبال می‌کند. فراخوان‌هایی که با رویکرد محتوایی جشنواره مطابقت دارند، در فراخوان نهایی اعلام خواهند شد.

همچنین در بخش رقابتی جشنواره، علاقه‌مندان تا ۵ آذر ماه فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir  ثبت و تا ۱۰ آذر ماه تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link