افزایش مخاطبان سینما در ۹ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته – اخبار سینمای ایران و جهان
افزایش مخاطبان سینما در ۹ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: بررسی آمار فروش فیلم‌ها در ۹ ماهه اول سال ۹۷ نشان می دهد که میزان فروش فیلم ها و تعداد مخاطبان سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ افزایش داشته است. به گزارش سینماپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، محمود اربابی معاون توسعه […]

سروش سینما :

سینماپرس: بررسی آمار فروش فیلم‌ها در ۹ ماهه اول سال ۹۷ نشان می دهد که میزان فروش فیلم ها و تعداد مخاطبان سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ افزایش داشته است.

به گزارش سینماپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی اعلام کرد: سینمای ایران در نه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ به فروشی معادل ۲۰۳ میلیارد و ۷۰۴ میلیون و ۳۷ هزار تومان رسیده است و در طی این مدت ۲۳  میلیون و ۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر به تماشای فیلم های درحال اکران نشستند.

وی ادامه داد: میزان فروش فیلم های سینمایی در نه ماه نخست سال ۹۶ نیز معادل  ۱۴۲ میلیارد و ۴۷۴ میلیون و ۱۷۱ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۱۸ میلیون و ۳۰ هزار و ۶۶۵ نفر بوده است.  

اربابی با اشاره به افزایش مخاطبان و همچنین میزان فروش فیلم ها در سال ۹۷ افزود: بر اساس بررسی های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم ها در نه ماهه ابتدایی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ چهل و سه  درصد و تعداد تماشاگران نیز در نه ماهه ابتدایی امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته بیست و هشت درصد رشد داشته است.  

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی همچنین با اشاره به فروش آذر ماه نیز گفت: میزان فروش سینمای ایران در آذر ماه سال ۹۷ معادل ۱۸ میلیارد  و ۱۸۹ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان بوده و ۲ میلیون و ۸۵ هزار و ۱۶۴ نفر به تماشای فیلم های اکران شده نشستند.

وی با مقایسه آذرماه با مدت زمان مشابه سال ۹۶ اظهار کرد: این رقم در سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۷۲۷ میلیون و ۵۴ هزار تومان بوده و ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۷۴ نفر به تماشای فیلم ها نشستند که بر این اساس در آذر ماه ۹۷ سینما ۹ درصد افزایش فروش و ۲ درصد کاهش بیننده را شاهد بوده است.

اربابی در پایان تاکید کرد: اطلاعات از سامانه سینما شهر استخراج شده است و به علت به روز نشدن تمامی اطلاعات تفاوت اندکی در فروش آذر ماه پس از تکمیل اطلاعات دیده خواهد شد.

[ad_2]

Source link