بازآفرینی دنیای «هری‌پاتر» در یک تور جهانی
بازآفرینی دنیای «هری‌پاتر» در یک تور جهانی

سروش سینما/ تور جهانی نمایشگاه جدید و خلاقانه «هری‌پاتر» از سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز و تجربه‌ای همه‌جانبه از حضور در این دنیای جادویی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

شرکت آمریکایی ایمجین اگزبیشنز (Imagine Exhibitions) از همکاری با استودیو فیلمسازی برادران وارنر برای برگزاری یک نمایشگاه همه‌جانبه (immersive exhibition) از دنیای هری‌پاتر و جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها خبر داد.

این نمایشگاه که تور جهانی خود را از سال آینده میلادی آغاز می‌کند، بازآفرینی مبتکرانه لوکیشن‌های موجود در دنیای جادویی پرطرفدار هری‌پاتر و لباس‌ها و وسایل صحنه به کار رفته در فیلم‌های این مجموعه را شامل خواهد بود.

جی. کی. رولینگ اولین کتاب از مجموعه هری‌پاتر را به نام هری‌پاتر و سنگ جادو، در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر کرد. این مجموعه فانتزی تحسین منتقدان را برانگیخت و بین مخاطبان طرفدارانی پیدا کرد. پس از آن که استودیو فیلمسازی برادران وارنر در سال ۲۰۰۱ اولین اقتباس سینمایی از این مجموعه را اکران کرد، روزبه‌روز بر تعداد این طرفداران افزوده شد. ظرف ۱۰ سال، دنیای هری‌پاتر به یک امپراطوری رسانه‌ای تبدیل شد و از محل کتاب ها، فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی و دیگر محصولات میلیاردها دلار درآمد کسب کرد. اگرچه از انتشار آخرین کتاب هری‌پاتر بیش از ۲۰ سال و از اکران آخرین فیلم این مجموعه حدود ۱۰ سال می‌گذرد، این دنیای جادویی همچنان علاقه مندان خود را دارد.

در بین طرفداران دوآتشه هری‌پاتر که به پاترهِدها معروف اند، میل بازدید از دنیایی که شبیه به دنیای هری‌پاتر باشد از همان سال ۱۹۹۷ وجود داشت. خوشبختانه راه‌هایی برای بازدید حضوری از جاهایی چون مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز، کوچه دراگون و بانک گرینگوتز وجود دارد؛ علاقه‌مندان برای این منظور می‌توانند به قلعه آلنویک، باغ‌وحش لندن و ایستگاه قطار کینگز کراس همگی از لوکیشن های فیلمبرداری مجموعه هری پاتر، مراجعه کنند. به علاوه، کمپانی برادران وارنر نیز در لس آنجلس و لندن نمایشگاه‌هایی از لباس بازیگران و وسایل صحنه به کار گرفته شده در ساخت این فیلم‌ها برگزار کرده است. یکی از این تجربیات که به راستی بازدیدکننده را در دنیای هری‌پاتر غرق می‌کند، پارک‌های موسوم به دنیای جادویی هری پاتر واقع در محل استودیو یونیورسال در فلوریدا، کالیفرنیا و ژاپن است؛ در این پارک‌ها لوکیشن‌هایی چون کوچه دراگون و محله هاگزمید بی‌کم‌وکاست بازآفرینی شده و طرفداران می‌توانند نسخه‌های باکیفیت از چوبدستی شخصیت‌های فیلم را خریداری کنند.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : ایرنا