برای مقابله با سلبریتی‌های هنرنما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم
برای مقابله با سلبریتی‌های هنرنما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ‌تاکید کرد: ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم تا در مقابل هنرنما‌های سلبریتی که در میدان دشمن صف کشیده اند بایستیم و اهداف شومشان را خنثی کنیم.

سردار محمد حسین سپهر در اختتامیه دوره توانمندسازی کانون‌های ادبی هنری سازمان بسیج هنرمندان سراسر کشور در تالار تربیت مشهد اظهار داشت: در جمهوری اسلامی معنویت و سیاست به هم گره خورده است و این رمز تربیت اسلامی ماست که پیامبر اکرم (ص) برای ما به یادگار گذاشته است.

وی ادامه داد: کسی که به یاد وقایع تلخ و شیرین مردم در روزگار شعری می‌سراید و یا طنزی می‌نویسد نشان از پیوستگی امور معنوی سیاسی و اجتماعی دارد.

جانشین ‌سازمان بسیج مستضعفین ‌با اشاره به سهم بالای هنر و هنرمندان در چهل سال مقاومت و ایستادگی  ملت شریف ایران افزود: هنرمندان ما با  انعکاس تصاویر ایثار و مقاومت مردم  و نیز تولید شعار‌های انقلابی هیجان انقلابی را در بین مردم  خلق کردند.

وی ادامه داد: در زمان دفاع مقدس شاهد اوج فیلم‌سازی و رجزخوانی و دیگر تولیدات هنری هنرمندان بودیم که این تولیدات تاثیرش از هزاران کلاس درس بیشتر بود  به طوری که در شب عملیات با چند بیت شعر و رجز، رزمندگان با اقتدار  به خط مقدم می‌زدند و دشمن را تسلیم اراده قدرت خود می‌کردند.

سردار سپهر با اشاره به حقایق و وقایع تاریخ تاکید کرد: این کار شما هنرمندان را می طلبد تا تجارب و وقایع تاریخ به دانش تبدیل گردد و در دانشگاه‌ها تدریس شود.

وی عنوان داشت: غرب از طریق هالیوود و فضای رسانه‌ای دنیا را متوجه آرمان‌هایش می‌کند و با هنر ،جنایات خود را می‌پوشاند یا خباثت‌های جدیدی بر مردم تحمیل کرده و با هنر استکباری و صهیونیستی خود اعتقادات و باورهای مردم را به تسخیر خود در می‌اورد.

جانشین ‌سازمان بسیج مستضعفین ‌در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: مدیریت جهادی زمانی مفهوم پیدا می‌کند که با امکانات کم مقاومت کنیم همانطور که هشت سال جنگ تحملی با وجود امکانات بسیار کم ولی با مدیریت جهادی به خوبی مدیریت شد.

وی اظهار داشت: امروز بیشتر مشکلات ما ناشی از موانع داخلی است که گاهی از سوی دوستان و اطرافیان ما ایجاد می‌شود وگرنه تکلیف دشمن مشخص است. ما باید با مدیریت جهادی موانع را رد کنیم و یا اینکه راه جدیدی ایجاد کنیم.

سردار سپهر بسیج را  مادر و صاحب انقلاب عنوان کرد و گفت: بسیج پیشتاز و متولی عملی کردن گام دوم انقلاب است. روزی انگلیس در عزل و نصب  مسئولین کشورمان دخالت می‌کرد اما  در آزاد کردن کشتی‌شان به غلط کردن افتاده است.

وی تاکید کرد: ما باید با ابزار هنر خدمات شایسته بسیج  را در سطح بین الملل نشان دهیم. ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم  تا در مقابل هنرنما‌های سلبریتی که در میدان دشمن صف کشیده بایستیم و اهداف شومشان را خنثی کنیم.

جانشین ‌سازمان بسیج مستضعفین ‌داشتن نظام مشخص و قوانین را از الزامات بسیج هنرمندان دانست و گفت: آمادگی این را داریم که هر قانونی که بسیج هنرمندان به آن نیازمند است را به تصویب برسانیم.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : تسنیم