برگزاری هفته فیلم برزیل در آبادان – اخبار سینمای ایران و جهان
برگزاری هفته فیلم برزیل در آبادان – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: هفته فیلم برزیل با مشارکت سینمای هنروتجربه و سفارت برزیل از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه در آبادان برگزار خواهد شد. به گزارش سینماپرس، مراسم افتتاحیه این برنامه روز سه‌شنبه بیستم آذر ساعت ١٨ باحضور مدیران و سینماگران در سینما مهر آبادان برگزارمی‌شود. دراین هفته فیلم که به مدت سه روز ادامه […]

سروش سینما :

سینماپرس: هفته فیلم برزیل با مشارکت سینمای هنروتجربه و سفارت برزیل از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه در آبادان برگزار خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم افتتاحیه این برنامه روز سه‌شنبه بیستم آذر ساعت ١٨ باحضور مدیران و سینماگران در سینما مهر آبادان برگزارمی‌شود. دراین هفته فیلم که به مدت سه روز ادامه پیدا می‌کند شش فیلم از سینمای برزیل نمایش داده می‌شود.

در میان این شش فیلم آثاری که جوایز مطرح بین‌المللی دریافت کرده‌اند و یا آغازگر جریان‌ موج نو سینمای برزیل بوده‌اند،دیده می‎شود. «نیسه:دیوانگی محض»ساخته روبرتو برلینر، انیمیشن «پسر و جهان» به کارگردانی آله آبرئو، «جنوب غربی» ساخته ادواردو نونس، «۵مرتبه فاولا، اکنون به وسیله ما» به کارگردانی کاکائو آمازال،کادو بارسلوز،لوسیانا بیزار،مانایرا کارنیرو،لوسیانو ویدیگال،«سینما، آسپرین و کرکس‌ها» ساخته مارسلو گومز، «در میان دره‌ها» به کارگردانی فیلیپ بارسینسکی عناوین این فیلم‌ها هستند.

سال گذشته هفته فیلم برزیل از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه با مشارکت سینمای هنر وتجربه و سفارت برزیل همزمان در شهرهای تهران،شیراز و اصفهان برگزار شد.   

[ad_2]

Source link