«تهران ۱۴» به نوروز ۱۴۰۰ می‌رسد/ مجموعه مستندی از شبکه پنج
«تهران ۱۴» به نوروز ۱۴۰۰ می‌رسد/ مجموعه مستندی از شبکه پنج

سروش سینما/ تهیه‌کننده مجموعه مستند «تهران ۱۴» از آماده‌سازی این مستند ۵۲ قسمتی درباره رویدادها و اماکن مهم تهران در یک قرن گذشته برای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

سمیه عظیمی ستوده تهیه کننده «تهران ۱۴» با اشاره به اینکه در این مستند، به مرور وقایع مهم تهران در سال‌های گذشته خواهیم پرداخت به مهر گفت: تهران از زمان پایتخت شدن، شاهد وقایعی مهم بوده که در این مستند با نگاهی نو و داستان گونه، روایت خواهد شد.

وی افزود: در مستند «تهران ۱۴» مخاطبان با مهم‌ترین بناهای تهران آشنا می‌شوند؛ بناهایی که شاید سال ساخت آنها مربوط به قرن ۱۴ نباشد، اما بستر مهم‌ترین و تأثیرگذارترین وقایع تاریخ تهران و ایران بوده‌اند.

تهیه کننده «تهران ۱۴» با بیان اینکه هدف ما در این مستند، پرداختن به کالبد تاریخی و زیبایی‌شناسی بناهای تهران نیست، عنوان کرد: هر بنای تاریخی در این شهر، داستان‌هایی را در دل خود دارد که باید برای مردم به شکل دقیق و مستند، بازگو شود.

وی بیان مسائلی همچون عقب ماندگی‌های دوران گذشته و افراد تاثیرگذار در تاریخ تهران و ایران را پایه و اساس این مستند دانست و افزود: ما در این مستند تلاش کرده‌ایم داستان بناها و وقایع تاریخی و مهم تهران را با روایتی شیرین و جذاب برای مردم مرور کنیم.

عظیمی ستوده در پایان درباره زمان پخش این مجموعه مستند اعلام کرد: پژوهش این سریال مستند از شهریورماه سال جاری آغاز شده و ان شالله برای پخش از فروردین ماه ۱۴۰۰، آماده خواهدشد.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : مهر