جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند در موزه سینما
جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند در موزه سینما

سروش سینما | آیین جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند روز گذشته جمعه ۱۱ مهرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد. در این مراسم که برخی از اعضای انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، مدیران و کارشناسان موزه سینما حضور داشتند، تندیس‌های جهانی مستندسازان در جایگاهی مشخص جانمایی شد. پیرو نشست‌های مشترک میان  مدیران موزه سینما و […]

سروش سینما | آیین جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند روز گذشته جمعه ۱۱ مهرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد.

در این مراسم که برخی از اعضای انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، مدیران و کارشناسان موزه سینما حضور داشتند، تندیس‌های جهانی مستندسازان در جایگاهی مشخص جانمایی شد.

پیرو نشست‌های مشترک میان  مدیران موزه سینما و هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند مقرر شد جایگاه سینمای مستند در موزه سینما در ۲ مرحله اجرا شود که در مرحله نخست جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند در تالار بین‌الملل‌ انجام پذیرفت و در مرحله بعد اتاق سینمای مستند نیز در موزه سینمای ایران راه‌اندازی خواهد شد.

ساز و کار راه‌اندازی اتاق مستند سینمای ایران در آینده‌ای نزدیک با همکاری مشترک انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و موزه سینما تعیین و مشخص می‌شود.

در این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، برخی از اعضای این انجمن همچون منوچهر مشیری، ارد زند، مهوش شیخ‌الاسلامی، هوشنگ میرزایی، محمدرضا وطن‌دوست، فتح‌الله امیری، نیما عسگری، آرش لاهوتی، آرش اسحاقی، محسن استادعلی و مدیرعامل موزه سبنما مهران عباسی انارکی حضور داشتند و علاوه بر موارد ذکر شده، مقرر شد امکان بهره‌برداری از سایر امکانات و ظرفیت‌های مجموعه موزه از جمله اکران ویژه فیلم، نقد و بررسی، نشست‌های تخصصی، بزرگداشت و ساخت تندیس پیشکسوتان سینمای مستند نیز فراهم شود.

در این رویداد به دلیل شیوع بیماری کرونا شرایط حضور سایر اعضای انجمن صنفی کارگردانان مستند مقدور نبود.

گفتنی است: اعضای انجمن با هماهنگی هیات مدیره انجمن و موزه سینما می‌توانند تندیس‌های خود را به موزه سینما اهدا کنند.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : سروش سینما