جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه جشنواره کلکته برای «مصطفی»
جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه جشنواره کلکته برای «مصطفی»

سروش سینما/ فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری برنده جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه از جشنواره فیلم کلکته هندوستان شد.

فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری و تهیه کنندگی پیمان شاه محمدی موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه از جشنواره IKSFF کلکته هندوستان شد.

پیمان شاه محمدی تهیه کننده و پخش کننده بین المللی فیلم کوتاه «مصطفی» در این باره توضیح داد: «مصطفی» مورد استقبال جشنواره فیلم کلکته هندوستان قرار گرفت و در چهار بخش مهم نامزد دریافت جایزه شد و در نهایت نیز جایزه بهترین کارگردانی و فیلم کوتاه را از آن خود کرد. از سه بخش نامزدی این فیلم می‌توان به بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلمبرداری و بهترین بازیگری اشاره کرد.

وی ادامه داد: فستیوال بین المللی IKSFF که تمرکز بر فیلم های کوتاه از سراسر جهان دارد، هدفش توانمندسازی فیلم های کوتاه کشورهای مختلف و پرورش رشد فیلم سازان تازه متولد شده است. مراسم اهدای جوایز در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ برگزار شد و این خبر به تازگی به دست ما رسیده است که از این بابت بسیار خوشحال هستیم که این فیلم تا به امروز، در سطح بین الملل چندین موفقیت چشمگیر را برای ما به ارمغان آورده است.

فیلم کوتاه «مصطفی» با همراهی سازمان فیلم منطقه جنوب و فیلم اینستیتوت سوئد در ایران ساخته شده است. که از مهمترین حضورهایش می توان به انتخاب در چهلمین دوره فستیوال بین المللی گوتنبرگ سوئد، برنده تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم در فستیوال رومی استکهلم سوئد، راه یافته به بخش کرنر فستیوال بین المللی کن فرانسه و نمایش در دومین جشنواره گانداهارای پاکستان اشاره کرد.

در فیلم «مصطفی» سید سیف الاسلام هاشمی، فریبا طالبی، معصومه مرادی، محمد جبارنیا، مجید ملک پور، زینب هاشمی، حسن حیدری و داریوش فضلی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

علاوه بر پیمان شاه‌محمدی که تهیه‌کننده و مجری طرح، مشاورکارگردان، تدوینگر و برنامه ریز فیلم است، علیرضا تیموری و کُرنلیا اسوِنسون نیز تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم بین المللی هستند.

سایر عوامل فیلم نیز عبارتند از نویسنده و کارگردان: علیرضا تیموری، مدیر فیلمبرداری: مرتضی نجفی، مدیر صدابرداری: مهدی یگانه، آهنگساز: بهنود یخچالی، طراح گریم: آیدین فرضی، طراح لباس: آویدا امیری، مدیر تولید: مریم قاسم آبادی، منشی صحنه: سپیده پریزن.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : مهر