«جشنواره مردمی انتخاب ۱۴۰۰» کار خود را آغاز کرد
«جشنواره مردمی انتخاب ۱۴۰۰» کار خود را آغاز کرد

سروش سینما/ «جشنواره مردمی انتخاب ۱۴۰۰» با هدف انتخاب برترین چهره‌های عرصه فرهنگ، هنر، ورزش و تعاملات اجتماعی طی آخرین دهه قرن سیزدهم شمسی با شعار «با هم انتخاب کنیم» با حمایت برند ملی اسنوا کار خود را آغاز کرد.

همه‌گیری کرونا در کشورمان ایران، همسو با تمامی کشورهای جهان در کنار تمام فراز و فرودهایش، خالق و ثبت کننده عمیق‌ترین، زیباترین و تاثیرگذارترین جلوه‌های مشارکت مردمی در تمامی عرصه‌ها در راستای هم‌افزایی جمعی و افزایش شور و نشاط اجتماعی با هدف پاسداشت زندگی و زیست اجتماعی در شرایط بحرانی بود.

همزمان با قرار گرفتن در آخرین روزهای قرن سیزدهم هجری شمسی و با هدف جلب مشارکت حداکثری مردم و اتکا به انتخاب برترین چهره‌های عرصه فرهنگ، هنر، ورزش و تعاملات اجتماعی؛ جشنواره «مردمی انتخاب ۱۴۰۰» با شعار «با هم انتخاب کنیم» حیات خود را جشن گرفت و فعالیتش را به شکل رسمی آغاز کرد.

با چنین رویکردی جمعی از سرشناس‌ترین چهره‌های فرهنگ، هنر و ورزش در تعامل و همراهی با بخش خصوصی بر آن شدند تا این بار فارغ از تمام رویکردهای جشنواره‌ای و انتخاب برترین‌ها با حضور داوران عرصه‌های گوناگون، به احترام و پاسداشت تمام مجاهدت‌ها، ایثار و فداکاری‌های عموم مردم و در آستانه ورود به قرن جدید، با قضاوت و داوری مردمان پاک ضمیر ایران‌زمین، دست به انتخاب برترین چهره‌های فرهنگ، هنر، ورزش و مشارکت‌های اجتماعی طی دهه پایانی قرن حاضر از ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ بزنند.

تلاش برای معرفی و قدردانی چهره‌های فرهنگ و هنر در یک دهه اخیر، محوریت مشارکت مردمی در انتخاب چهره‌های برتر حوزه فرهنگ و هنر، مشارکت بخش خصوصی در توسعه و اعتلای فعالیت فرهنگی – هنری و برگزاری بزرگترین هم اندیشی تخصصی فرهنگ و هنر از مهمترین اهداف نخستین «جشنواره مردمی انتخاب ۱۴۰۰» به شمار می‌رود.

بر این اساس شبکه تی وی پلاس به عنوان ‌مجری طرح جشنواره «مردمی انتخاب ۱۴۰۰» بنا دارد تا با اتکا به آرای مردم ایران و در قالب طرح نظرسنجی شفاف به انتخاب برترین چهره‌ها در حوزه بهترین کارگردان فیلم سینمایی، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن سینمای ایران، بهترین سریال نمایش خانگی، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن سریال‌های نمایش خانگی، بهترین خواننده، بهترین برنامه تلویزیونی، موثرترین و جریان‌سازترین چهره در حوزه مسئولیت اجتماعی و بهترین شخصیت منفی آثار شبکه نمایش خانگی و سینمایی دست بزند.

گفتنی است نخستین گام اجرایی در راستای آغاز فعالیت‌های نخستین جشنواره «مردمی انتخاب ۱۴۰۰» همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) برابر با ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ و روز پاسداشت مقام مادر با تقدیر از ۳ چهره های تاثیر گذار در عرصه مقاومت، هنر و کادر درمان به صورت سراسری برداشته خواهد شد.

 

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : ایلنا