رادیو انقلاب راه اندازی شد
رادیو انقلاب راه اندازی شد

سروش سینما/ در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «رادیو انقلاب» بر روی موج اف ام ۹۵.۵ مگاهرتز به صورت شبانه‌روزی افتتاح شد.

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رادیو انقلاب به همت معاونت صدای صداوسیما، شبکه رادیویی انقلاب با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی افتتاح شد.

قائم مقام صداوسیما در این مراسم اظهار داشت: بیش از ۷۳ درصد از آنچه در مورد انقلاب اسلامی می‌گویند، دروغ است و این همان شگردی است که پس از جنگ جهانی هم در پیش گرفته بودند؛ امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین مبارز برای حفظ انقلاب، رسانه است.

حجت الاسلام رمضان علی موسوی مقدم، گفت: رسانه‌ها باید بر مبنای ارزش‌ها، فرهنگ و توسعه جامعه باشد، اما در دنیای امروز اینگونه نیست و سوءاستفاده‌هایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: امروز بحث‌هایی را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه عصر ارتباطات تمام شده و وارد عصر مطالبات شده‌ایم و رسانه باید مطالبات مردم را بازگو کند؛ اما در این میان نباید از رسانه‌ها سوءاستفاده شود. در بسیاری از موارد، واقعیت‌ها تحریف می‌شود و گاهی حتی غلو رخ می‌دهد که نباید اینگونه باشد و گسترش کمی رسانه‌ها این مشکلات را به وجود آورده است.

قائم مقام صداوسیما با اشاره به وظایف رسانه در شناساندن حقایق اظهار کرد: باید موضوعات تاریخی را به خوبی نقل و نقد کنیم و به نتیجه برسیم. متاسفانه امروز در برخی رسانه‌ها نقل خودشان را از واقعیات ارائه می‌دهند که محل اشکال است. مفاهیم انقلاب ما با توجه به عقبه تاریخی که دارد، باید درست نقل شود. برخی رسانه‌ها نه تنها در مسیر انقلاب حرکت نمی‌کنند، بلکه متناسب با اهداف خود قدم برمی‌دارند و دروغ‌سازی تاریخی انجام می‌دهند.

موسوی مقدم ادامه داد: امروز در دنیا رقابت رسانه‌ای در کار نیست، بلکه جنگ رسانه‌ای در کار است. در طول تاریخ هیچ انقلابی به اندازه انقلاب ما دشمن نداشته است. طبق تحقیقی که سال‌ها قبل انجام دادیم، به نتیجه رسیدیم که مجموعه‌ی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی که علیه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند، بیش از ۷۰ برابر جنگ رسانه‌ای در زمان جنگ سرد است. این دشمنی در هیچ کجای تاریخ سابقه نداشته است.

رادیو انقلاب راهبرد ناکارآمد نمایی را خنثی می‌کند

علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صداوسیما نیز گفت: حدود ۴۲ سال پیش مجری محترمی اعلام کرد این صدای انقلاب اسلامی است. الان بعد از گذشت ۴۲ سال این حقیر افتخار دارد مجدد اعلام کند که این انقلاب با صلابت، عزت و حکمت در آستانه چهل و دومین سالگرد خودش قرار دارد. انقلاب اسلامی ایران بی شک پدیده بی نظیر قرن بیستم است، که ضمن تحول عمیق در معادلات جهانی راه نوینی را فرا روی جهان اسلام باز کرده است. بر همین اساس دشمنان انقلاب اسلامی از همان اوایل انقلاب برای مقابله و شکست این حرکت جهانی تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند.

معاون صدا عنوان کرد: از این رو راهبرد القای ناکارآمدی جمهوری اسلامی به عنوان اساسی ترین رویکرد تقابل با جمهوری اسلامی انتخاب و همزمان بعد از ناکامی در جنگ سخت و نبرد ۸ ساله، جنگ روانی و نرم دشمن در رسانه به مهمترین قالب نبردهای جبهه استکبار تعیین شد. در این میان رادیو به عنوان رسانه ای همراه از ابتدای انقلاب تاکنون نقش مهمی در تبیین و روشنگری اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با هجمه رسانه ای دشمن داشته است.

بخشی زاده اظهار کرد: رادیو در ورود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز اهمیت و جایگاه خاص خود را حفظ کرده است و در این راستا تاسیس شبکه رادیویی انقلاب گام مهمی در شناسایی مفاهیم انقلاب و نقطه عزیمت نظام رسانه ای و رادیویی کشور در عرصه جنگ نرم است. این شبکه رادیویی تلاش می‌کند راهبرد ناکارآمد نمایی جمهوری اسلامی را خنثی کند.

وی عنوان کرد: این رادیو اختصاصی، که با هدف جریان سازی انقلابی فعالیت می‌کند، ضمن بازخوانی اصول و مبانی انقلاب اسلامی و باز خوانی عملکرد چهل ساله گذشته جمهوری اسلامی، در تلاش است این موضوع را بیان کند که ما می‌توانیم به تبیین اهداف و آرمان گام دوم انقلاب اسلامی بپردازیم. رادیو انقلاب نقطه عظمت رادیوست که به صورت اختصاصی در ابعاد مختلف نظری، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری ضمن تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی نسبت به مسیر آینده انقلاب و مطالبات نسل‌های نوپای انقلاب پاسخی مناسب ارائه کند.

پیام انقلاب باید به همه دنیا برسد

زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این مراسم نیز گفت: امروز وجدان‌های بیدار در کشور وجود دارد و ما باید بدانیم چه زمانی و کجا در صحنه حاضر باشیم. ملت ما با انگیزه و اراده است و این انگیزه باید توسط رادیو انقلاب به همه نشان داده شود. باید پیام انقلاب ما به همه دنیا برسد. رادیو انقلاب باید یادآور و پاسدار آرمان‌ها، اهداف و خواسته‌های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب باشد.

وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای این روزهای دنیا افزود: امروز بازی رسانه‌ای سختی در پیش داریم. رسانه باید با دقت جلو برود و در جنگ رسانه‌ها با دقت و قدرت وظیفه خود را انجام دهد.

رادیو انقلاب تا پایان بهمن ماه، ۲۴ ساعته بر روی موج اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت است. همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق برنامه کاربردی ایران صدا بر روی تلفن همراه خود و همچنین تارنمای اینترنتی رادیو انقلاب به نشانی radioenghlab.ir شنونده این رادیو باشند.

  • نویسنده : کامکار
  • منبع خبر : ایرنا