راهیابی «آدم خانگی» و «داش آکل» به جشنواره نیجریه – اخبار سینمای ایران و جهان
راهیابی «آدم خانگی» و «داش آکل» به جشنواره نیجریه – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار و «داش‌آکل» ساخته هاجر مهرانی به جشنواره فیلم کوتاه نیجریه راه یافتند. به گزارش سینماپرس، اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه نیجریه، از فردا (پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷) در شهر لاگوس افتتاح می‌شود و فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار و «داش‌آکل» به کارگردانی […]

سروش سینما :

سینماپرس: فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار و «داش‌آکل» ساخته هاجر مهرانی به جشنواره فیلم کوتاه نیجریه راه یافتند.

به گزارش سینماپرس، اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه نیجریه، از فردا (پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷) در شهر لاگوس افتتاح می‌شود و فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار و «داش‌آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی، در این جشنواره روی پرده می‌روند.

جشنواره فیلم کوتاه نیجریه که با حمایت و همکاری انستیتو گوته آلمان برگزار می‌شود، تا روز اول دی‌ماه ادامه دارد. شعار این جشنواره «تفکر خوب، فیلم خوب» است.

انیمیشن «آدم خانگی» داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند.

انیمیشن «داش آکل» هم با زاویه دید جدیدی از داستان صادق هدایت اقتباس شده است؛ پرداختن به نمادها به عنوان عنصری مهم که باعث می‌شود مخاطب با روایتی نو مواجه شود.

[ad_2]

Source link