سینماگر ایرانی داور جشنواره فیلم برلین شد
سینماگر ایرانی داور جشنواره فیلم برلین شد

سروش سینما/ فهرست داوران بخش رقابتی اصلی هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم برلین با حضور یک سینماگر ایرانی در میان داوران اعلام شد.

مسئولان برگزاری هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین امسال شش سینماگر که همگی سابقه کسب جایزه خرس طلای برلین را در کارنامه دارد به عنوان داوران بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی انتخاب کرد.

محمد رسول اُف کارگردان ایرانی که در سال ۲۰۲۰ با فیلم «شیطان وجود ندارد» موفق به کسب جایزه اول برلین شد، یکی از این داوران برلیناله ۲۰۲۱ خواهد بود و در کنار او«جیانفرانکو رُزی»، «یاسمیلا ژبانیچ»، «ایلدیکو انیدی»، «آدینا پینتیلd» و «نداف لاپید»، سینماگرانی هستند که برنده خرس طلای برلین و دیگر برندگان بخش رقابتی جشنواره برلین پیش رو را انتخاب خواهند کرد.

«جیانفرانکو رُزی» مستند ساز برجسته ایتالیایی در سال ۲۰۱۶ با فیلم «آتش در دریا»، «یاسمیلا ژبلانیچ»کارگردان اهل کشور بوسنی و هرزگوین با فیلم «گرباویتسا» در سال ۲۰۱۶، «ایلدیکو انیدی» فیلمساز در مجاری در سال ۲۰۱۷ با فیلم «در جسم و روح»، «آدینا پنتیلی» رومانیایی در سال ۲۰۱۸ با فیلم «به من دست نزن» و «نداف لاپید» در سال ۲۰۱۹ با فیلم «مترادف ها» موفق به کسب جایزه خرس طلای برلین شده اند.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین امسال طی دو مرحله برگزار خواهد شد و اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی میزبان نمایش فیلم های برلیناله خواهد بود و یک نسخه ویژه جشنواره نیز از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد و برندگان بخش های مختلف جشنواره نیز معرفی می شوند.

  • نویسنده : یوسفی
  • منبع خبر : ایسنا