«صاحبدلان» هیچ اغراقی نداشت
«صاحبدلان» هیچ اغراقی نداشت

بازیگر سریال «صاحبدلان» به بهانه بازپخش چندباره این سریال از شبکه آی‌فیلم انگلیسی با اشاره به ماندگاری این مجموعه، دوری از اغراق را یکی از ویژگی‌های داستانی آن عنوان کرد.

مجید یاسر بازیگر سریال «صاحبدلان» به کارگردانی محمدحسین لطیفی که چندی پیش از شبکه آی‌فیلم انگلیسی برای چندمین بار به پخش رسید، درباره تجربه حضور در این سریال بیان کرد: از «روز سوم» که اولین فیلم سینمایی‌ام بود تا «نون. خ ۲» که آخرین سریالم محسوب می‌شود، سعی کرده‌ام به اندازه نقش‌ها توجه نکنم، بلکه به ماندگاری شخصیت‌ها فکر کنم. شخصیت‌هایی که تاثیرگذار باشند و بتوانند روند قصه را عوض کنند. در «صاحبدلان» من نقشی داشتم که وکیل جوان حشمتیان بود، به دلیل تاثیرگذاری اش در قصه بود.

وی با اشاره به نقش خود در «نون. خ ۲» نیز گفت: در سریال «نون.خ ۲» هم با وجودی که از قسمت دوازدهم وارد قصه می‌شدم، نقش شخصیتی را بازی می‌کردم که روند داستان را تغییر می‌داد. در مورد «صاحبدلان» هم باید بگویم از آنجا که این سریال مضمونی دینی داشت و قرار بود در ماه مبارک رمضان پخش شود، نهایت دقت را باید به کار می‌گرفتم تا بین بازیگران دیگر گم نشوم. خدا را شکر با راهنمایی‌های محمدحسین لطیفی و سایر دوستان، شخصیت جوادی با وجودی که به لحاظ زمانی چندان جلوی دوربین نبود اما دیده شد و اتفاقاً در قصه هم تاثیرگذار بود. معتقدم که «صاحبدلان» یکی از بهترین سریال‌های مناسبتی ماه مبارک رمضان است که هنوز هم جذاب به نظر می‌رسد.

یاسر درباره همکاری‌اش با دیگر بازیگران نیز اظهار کرد: حضور سیروس گرجستانی به عنوان پیشکسوتی کاربلد و انسانی دوست داشتنی به این سریال یک شخصیت می‌بخشید. در ضمن، من و او باید در یک فضای توامان طنز و رئال بازی می‌کردیم و در عین حال، مراقب بودیم تا نوع بازی‌مان به ساختار کلی سریال که مذهبی بود آسیب نرساند و به قول معروف، گل درشت نشود.

بازیگر «صاحبدلان» در ادامه درباره دلیل ماندگاری این سریال اظهار کرد: دلیلش هیچ چیز غلو شده‌ای در قصه وجود نداشت و فکر می‌کنم «صاحبدلان» جزو معدود سریال‌هایی است که همه شخصیت‌ها به شکل هدفمند و تاثیرگذار در قصه حضور دارند و نقش آفرینی می‌کنند. متن قوی در کنار حوصله زیاد کارگردان و تهیه‌کننده باعث شد که خروجی فوق‌العاده‌ای حاصل شود. نزدیک به ۱۰ ماه برای ساخت «صاحبدلان» زمان صرف شد که این روزها دور از ذهن است.

وی درباره جذابیت‌های این سریال برای مخاطب انگلیسی زبان نیز گفت: همان گونه که کارهای دینی ساخته شده در سایر کشورها برای ما جذاب است، به طور قطع آثار مذهبی ما هم برای دیگران جذابیت خواهد داشت. برای مثال، سریال‌هایی مثل «مریم مقدس» یا فیلم مجید مجیدی درباره زندگی پیامبر اسلام در دنیا با استقبال مواجه شده است.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : مهر