صفر تا صد جشنواره حقیقت روی میز نقد «نردبان»
صفر تا صد جشنواره حقیقت روی میز نقد «نردبان»

سروش سینما/ جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» با بررسی کیفیت برگزاری جشنواره سینماحقیقت به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

بیست و چهارمین قسمت از فصل جدید برنامه تلویزیون «نردبان» امشب روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این قسمت از برنامه، چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت که روز چهارشنبه به پایان رسید را مورد نقد و بررسی قرار داده است.

در این قسمت، امید بلاغتی منتقد سینما در گفت‌وگو با مجری نردبان، ضمن بررسی فیلم‌ها، در مورد مستندهایی که مورد بی‌توجهی قرار گرفتند، صحبت کرد و هم‌چنین داوری چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت را مورد نقد و بررسی قرار داد. نسیم نجفی، کارگردان و مستندساز نیز به چگونگی انتخابِ هیئت انتخابِ آثار اشاره کرد و این فرآیند را مورد بررسی قرار داد.

در بخش دیگری از برنامه این هفته نردبان، عطیه زارع آرندی، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند «جاهای خالی پر شود» با حامد شکیبانیا گفت‌وگو کرده است. او درباره هدف خود از ساخت این اثر و جوایزی که در سینماحقیقت دریافت کرده است، صحبت کرد. این فیلم مستند موفق شد جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند و بهترین فیلم جشنواره را دریافت کند.

مروری بر پرمخاطب‌ترین فیلم خارجی جشنواره سینماحقیقت که اثر «دیگری» است یکی دیگر از بخش‌های نردبان است و در بسته خبری این هفته نیز حواشی مراسم اختتامیه جشنواره و اتفاقاتی که در طول برگزاری این رویداد هنری رخ داد، پوشش داده شده است.

«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد حامد شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

  • نویسنده : یوسفی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران