فعال شدن تلویزیون در موضوعات پرورشی
فعال شدن تلویزیون در موضوعات پرورشی

سروش سینما | مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترک با معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش توجه جدی به مسایل تربیتی و پرورشی دانش آموزان و خانواده ها را از اهداف مهم سازمان سازمان صدا و سیما در دوره کرونا دانست. به گزارش روابط عمومی معاونت سیما، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما […]

سروش سینما | مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترک با معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش توجه جدی به مسایل تربیتی و پرورشی دانش آموزان و خانواده ها را از اهداف مهم سازمان سازمان صدا و سیما در دوره کرونا دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترک با علیرضا کاظمی معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش و مدیران زیر مجموعه آن معاونت یکی از اهداف مهم سازمان سازمان صدا و سیما در دوره شیوع ویروس کرونا را علاوه بر برگزاری روزانه ۴۰ کلاس درس، توجه جدی به مسایل تربیتی و پرورشی دانش آموزان و خانواده ها دانست.

در این نشست که با حضور تعدادی از مدیران شبکه آموزش سیما و مدیران زیر مجموعه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، با میزبانی شبکه آموزش سیما در سالن جلسات این شبکه برگزار شد، مدیر شبکه آموزش ضمن تشریح عملکرد سازمان صدا و سیما در راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران و تحلیل عصر «رسانه معلم» که با محوریت معاونت سیما، روزانه ۴۰ کلاس درس از رسانه ملی پخش می شود، خبر از تهیه و پخش ۱۶ هزار کلاس درس تا پایان سال تحصیلی جاری داد.

مدیر شبکه هفت سیما، هدف اصلی برگزاری این نشست را پیگیری و عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در مورد توجه هرچه بیشتر و دوری از غفلت در امر پرورش در دوره کرونا و زمانی که آموزش دانش آموزان از راه دور انجام می شود و همچنین لبیک به نیاز و مطالبات مردمی نسبت به توجه بیشتر رسانه ملی به امور تربیتی و پرورشی اعلام کرد.

احمدی افزادی افزود: با تدابیر انجام شده توسط آقای میرباقری معاون سیما برنامه های خانواده محور شبکه ها به منظور ارتقای سطح پرورشی دانش آموزان با ارائه محوریت مشاوره خانواده فعال تر از قبل شدند.

در ادامه علیرضا کاظمی معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از تلاش مدیر شبکه آموزش و همکاران آنها در تهیه و پخش مطلوب کلاس های درس از تلویزیون، خواستار تقویت بخش پرورشی و تربیتی در کنار بخش آموزشی شد.

وی با بیان این نکته که متاسفانه حتی قبل از تعطیلی مدارس در زمان شیوع کرونا، مسائل پرورشی و فرهنگی برخلاف تمام دغدغه ها و دلسوزی هایی که مجموعه وزارت آموزش و پرورش داشت به دلیل مشکلات عدیده تا حدودی دچار کم توجهی شده بود، به طور ویژه از مدیریت شبکه آموزش خواست تا در این مقطع حساس، به دلیل نیمه تعطیل بودن مدارس که بار تربیتی و پرورش دانش آموزان بیشتر از گذشته روی دوش خانواده ها قرار گرفته، رسانه ملی توجه بیشتری به این امر کند.

توجه و استفاده از نخبگان سازمان دانش آموزی و مجلس دانش آموزی برای تحقق گام دوم انقلاب در برنامه های تلویزیونی، معرفی کانون های تربیتی فرهنگی سراسر کشور، تهیه و پخش برنامه شبانه با محوریت تربیتی پرورشی از شبکه آموزش، توجه دیگر شبکه های سیما برای اختصاص برنامه های پر مخاطب خانواده محور خود به امر پرورشی و تربیتی، از جمله مصوبات این‌ جلسه بود.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : سروش سینما