فقط ۱۵ فیلم شرایط حضور را در جشنواره دارند! / آقایان کرونا را فراموش کرده اند
فقط ۱۵ فیلم شرایط حضور را در جشنواره دارند! / آقایان کرونا را فراموش کرده اند

سروش سینما/ سید زاده تهیه کننده سینما گفت: بعضی آثار که درخواست کردند در جشنواره فجر حضور پیدا کنند، فقط دو هفته است فیلمبرداری خود را آغاز کرده اند.

سید امیر سید زاده تهیه کننده سینما در پاسخ به این سوال که آیا نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال می‌تواند الگویی برای سال‌های آینده باشد یا خیر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به هیچ عنوان، جشنواره‌ امسال، استاندارد‌های لازم را حتی به نسبت جشنواره‌های ادوار گذشته، ندارد؛ چراکه در آن جشنواره‌ها می‌گفتند هر فیلمی پروانه نمایش ندارد، نمی‌تواند حضور داشته باشد، اما الان از بین ۶۲ فیلم ۴۷ اثر پروانه نمایش ندارند. این نشانگر دستپاچگی برگزار کنندگان جشنواره برای جمع کردن فیلم است.

وی افزود: در اصل ۱۵ فیلم شرایط حضور در جشنواره را دارند و نکته مهم اینکه در بین ۴۷ فیلم سینمایی، آثاری وجود دارد که کمتر از دو هفته است شروع به فیلمبرداری کردند این‌ها با چه معیاری درخواست دادند و جشنواره قبولشان کرده است؟!

سید زاده ادامه داد: کرونا هنوز از بین نرفته است. مسئول بی توجهی به این ویروس در هر شرایطی و آسیب رسیدن به افراد، برگزار کنندگان هستند. آن‌ها باید پاسخگو باشند و نمی‌توان قضیه را رها کرد و بگوییم هر اتفاقی بیفتد مهم نیست.

این تهیه کننده بیان کرد: با مجموع این قضایا جشنواره امسال نمی‌تواند الگویی برای سال‌های آینده قرار بگیرد، چون جشنواره زمانی مفهوم پیدا می‌کند که مخاطب مردمی داشته باشد.

سیدزاده در پایان عنوان کرد: با وجود اینکه جشنواره کودک و نوجوان، سینما حقیقت و دیگر جشنواره‌ها که برگزار شد، گیرایی در جذب مخاطب و آورده‌ای برای سینمای ایران نداشت، اما امیدواریم وضعیت جشنواره فیلم فجر با همه نواقص بهتر از آن‌ها باشد و چنگی به دل بزند.

  • نویسنده : یوسفی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران