فیلم‌های شبکه نمایش در نیمه خرداد مشخص شد
فیلم‌های شبکه نمایش در نیمه خرداد مشخص شد

شبکه نمایش ۱۴ و ۱۵ خردادماه به مناسبت فرا رسیدن سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد فیلم های مختلفی را به پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش، به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ خرداد سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد شبکه نمایش فیلم های سینمایی «آن سفرکرده»، «صنوبر»، «هویت»، «مثل یک پدر»، «ملک سلیمان»، «قیام»، «بازماندگان» و … را پخش می کند و همچنین به مرور آثار زنده یاد یدالله نجفی صدابردار و صداگذار فقید سینما و تلویزیون می پردازد.

وی فارغ التحصیل رشته صدابرداری از مدرسه عالی تلویزیون و سینما (دانشگاه صدا و سیمای فعلی) بود و فعالیت در تلویزیون را به عنوان صدابردار از سال ۱۳۵۵ و کار سینما را از سال ۱۳۶۹ با صدابرداری «به خاطر همه چیز» آغاز کرد و توانست موفقیت های بسیاری را کسب کند. یدالله نجفی سوم بهمن ۱۳۹۴ در سن ۵٩ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

فیلم های سینمایی این صدابردار که به ترتیب از شنبه ۱۰ خرداد ماه تا جمعه ۱۶ خرداد ساعت ۲۱ پخش خواهند شد «بید مجنون»، «نیاز»، «نجات یافتگان»، «تولد یک پروانه»، «اینجا چراغی روشن است»، «شب واقعه» و «قاعده بازی» هستند.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : مهر