قدردان هنرمندانی هستیم که چراغ تئاتر را روشن نگه داشته‌اند
قدردان هنرمندانی هستیم که چراغ تئاتر را روشن نگه داشته‌اند

سروش سینما/ فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بعد از تماشای نمایش «برونسی» ضمن اشارعه به آنکه این اثر نمایشی در حوزه تئاتر دفاع مقدس اثری فرهنگ‌ساز است، گفت: قدردان هنرمندانی هستیم که در این روزهای همراهی با ویروس کرونا چراغ تئاتر را روشن نگه داشته‌اند.

سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با حضور در تئاترشهر ضمن تماشای نمایش «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم در تالار سایه با ابراهیم گله‌دارزاده مدیر این مجموعه نیز دیدار و گفت وگو کرد.

وی پس از تماشای نمایش «برونسی»، گفت: این اثر نمایشی بسیار خوب و حرفه‌ای با بازی‌های درخشان در حوزه دفاع مقدس است که توانسته به درستی مبارزات مردم در دوران ستم‌شاهی تا حضور آنها دردوران دفاع مقدس را به هم متصل و یکی از قهرمانان ملی ایران به ویژه شهید برونسی را به تصویر بکشد. اثری که من از تماشای آن هم استفاده کردم و هم لذت بردم.

دفاع مقدس همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌های نظام و مردم بوده و خواهد بود

محمد پرداختن به موضوع «اخلاص» را ویژگی خاص این نمایش دانست و افزود: به اعتقاد من اصل موضوع این اثر نمایشی نشان دادن اخلاص است که همواره در فرهنگ و ریشه‌های اعتقادی ما وجود داشته‌اند. این نمایش نشان می‌دهد که آدم باید با اعتقاد زندگی کند، امروز گمشده مهم ما هم دقیقا همین موضوع است. من بر این باورم با این نمایش‌ها می‌توان برای جامعه فرهنگ سازی کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به اهمیت نمایشنامه جذاب و مخاطب پسند در حوزه نمایش اشاره کرد و گفت: جریان دفاع مقدس خیلی متنوع است و از هر جهتی به ‌آن نگاه کنید می تواند طرح یک سناریو و مطلب باشد. از مسائل دفاع مقدس و با استفاده از افرادی که خودشان تجربه کرده‌اند می‌توان هم موضوعات مفهومی و هم حتی موضوعات طنز استخراج کرد که با درهم عجین شدن، تبدیل به نمایشنامه‌هایی جذاب و تاثیرگذار می‌شوند.

وی تصریح کرد: موضوع دفاع مقدس بحث دفاع از خاک و میهن است و همه ایرانی‌ها نسبت به این موضوع عرق و علاقه دارند و برایشان جالب است.

حمایت از تئاتر رسالت تمام نهادهای دولتی است

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در مورد حمایت از آثار نمایشی دغدغه‌مند گفت: بخش‌های دولتی بودجه‌های فرهنگی در اختیار دارند که حمایت از هنرهای نمایشی را ممکن می‌کند، ما هم به نوبه خودمان اگر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم.

وی در دیدار با ابراهیم گله دارزاده مدیر تئاتر شهر، تلاش‌های وی و دست اندرکاران مجموعه تئاترشهر برای اجرای نمایش و روشن نگه داشتن چراغ تئاتر با همراهی هنرمندان را شایسته قدردانی دانست و افزود: تعطیلی سالن‌های نمایشی خیلی از هنرمندانی که از این مسیر امرار معاش می‌کنند را دچار مشکل کرده‌ و اگر تعطیلی ادامه پیدا کند علاوه بر فرهنگ جامعه در این بخش، هنرمندان هم آسیب جدی‌تری می‌بینند. امشب شاهد بودیم که در مجموعه تئاترشهر با رعایت کامل فاصله گذاری و پروتکل‌ها نمایش‌ها اجرا می‌شوند که این جای تشکر دارد.

نمایش «برونسی» از روز پنجشنبه دوم بهمن ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاترشهر اجرای خود را آغاز کرده است.

مسعود شامی خاتونی، محسن پوشایی، پروا آقاجانی، مائده جلالی، مرتضی شاه کرم، فرید کیامرثی، ایمان سلگی، احمد صمیمی، سالار مسیب زاده و مجید رحمتی بازیگران این نمایش هستند.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : ایرنا