لغو نمایش «محمد رسول الله» در جشنواره «کرالا» – اخبار سینمای ایران و جهان
لغو نمایش «محمد رسول الله» در جشنواره «کرالا» – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: با وجود آنکه پیشتر اعلام شده بود فیلم «محمد رسول الله(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی در جشنواره «کرالا» به نمایش در می آید اما برگزارکنندگان این رویداد نمایش فیلم را لغو کردند. به گزارش سینماپرس به نقل از منابع خبری هند، جشنواره فیلم «کرالا» روز پنجشنبه ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) در حالی […]

سروش سینما :

سینماپرس: با وجود آنکه پیشتر اعلام شده بود فیلم «محمد رسول الله(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی در جشنواره «کرالا» به نمایش در می آید اما برگزارکنندگان این رویداد نمایش فیلم را لغو کردند.

به گزارش سینماپرس به نقل از منابع خبری هند، جشنواره فیلم «کرالا» روز پنجشنبه ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) در حالی به کار خود خاتمه داد که گفته می شد فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود ولی این اتفاق نیفتاد.

در این دوره جشنواره که ریاست بخش مسابقه بین الملل آن را مجید مجیدی برعهده داشت پیش از این اعلام شده بود فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی در روز ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) در سانس ۱۰:۳۰ شب در جشنواره به نمایش گذاشته می شود، با این حال برگزارکنندگان جشنواره اعلام کردند که نمی توانند  فیلم «محمد رسول الله (ص)» را به صورت سانسور شده ارائه دهند و در نتیجه نمایش فیلم را لغو کردند.

گفته می شود مسئولان جشنواره تلاش زیادی کردند که فیلم را نمایش دهند اما در نهایت این کار میسر نشد.

فیلم «محمد رسول الله (ص)» پیش از این نیز به دلیل شیطنت برخی کشورها امکان پخش گسترده جهانی نیافته بود.

در کشور هند نیز پیش از این موضع گیری هایی علیه مجیدی و آ آر رحمان آهنگساز فیلم شده بود.

[ad_2]

Source link