محمد خزاعی: تمایل فیلم سازان سوریه به موضوع مقاومت حائز اهمیت است – اخبار سینمای ایران و جهان
محمد خزاعی: تمایل فیلم سازان سوریه به موضوع مقاومت حائز اهمیت است – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جشنواره فیلم «مقاومت» و سازمان سینمایی سوریه در هتل آزادی برگزار شد. به گزارش سینماپرس؛ مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دبیر جشنواره مقاومت و رییس سازمان سینمایی سوریه با حضور محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، آقای حبیبی رییس بنیاد فتح و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره، […]

سروش سینما :

سینماپرس: مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جشنواره فیلم «مقاومت» و سازمان سینمایی سوریه در هتل آزادی برگزار شد.

به گزارش سینماپرس؛ مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دبیر جشنواره مقاومت و رییس سازمان سینمایی سوریه با حضور محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، آقای حبیبی رییس بنیاد فتح و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره، آقای صابری مدیر عامل انجمن سینمای دفاع مقدس، مراد شاهین رییس سازمان سینمایی سوریه، عوض قدور بازیگر کارگردان و منتقد سوری در هتل آزادی برگزار شد.

در ابتدای نشست محمد خزاعی ضمن خوشامدگویی به مهمانان این دوره از جشنواره با بیان این که سطح کیفی آثار سینمای سوریه نسبت به دوره های پیش افزایش یافته است گفت: خوشحالیم که حضور پررنگ سینمای سوریه را در این دوره از جشنواره می بینیم و من از نزدیک از سال های قبل آشنایی با سینمای سوریه و آثارشان را داشتم، چون کار اصلی من تهیه کنندگی سینما است و تهیه کننده فیلم سینمایی به وقت شام نیز بودم که در سوریه نمایش داده شد.

او در ادامه اظهار داشت: تمایل فیلم سازان سوریه به سمت موضوع مقاومت بسیار حائز اهمیت است. جشنواره فیلم مقاومت یکی از قدیمی ترین جشنواره های سینمای ایران است که ۳۵ ساله سابقه برگزاری دارد. تقریبا در بررسی های که ما انجام دادیم جشنواره های با این مضمون بسیار کم است و دلیلش این است که عده ای از رسانه ها دوست ندارند چنین مضمونی زیاد دیده شود.

همان طور که اجازه ندادند وقایع جنگ تحمیلی ۸ ساله کشور ما برای مردم دنیا تصویر درست داشته باشد، این اتفاق در یمن و سوریه، لبنان و هرجایی که مهد مقاومت است نیز افتاد. وی افزود:  امروز ما یک جبهه فرهنگی مشترک هستیم که منحصر به لبنان سوریه و عراق نمی شود، اگر اتفاقات خوبی در بین فیلم سازان دنیا بیفتد، به عنوان واژه بیداری فرهنگی از آن یاد می کنیم که توجه جدی به مضامین مقاومت و جریان ضد صهیونیستی دارد و شاید می خواستند این صدا ها خاموش بماند که امروز در فضای رسانه در حال رفع شدن است، دبیر جشنواره مقاومت عنوان داشت: چنین جشنواره های محفل چنین فیلم سازانی است و خوشحال هستیم که حضور داشتید و محفل ما را کامل کردید. ما معمولا هفته های فیلم مقاومت داریم که بعد از جشنواره برگزار می شود که ۱۲ آذر در لبنان اولین هفته فیلم افتتاح می شود. پس از آن  برنامه ریزی کرده تا این هفته فیلم را در سوریه و عراق  داشته باشیم. 

در ادامه این نشست مراد شاهین بیان داشت : از دعوت شما به جشنواره مقاومت تشکر میکنم، و خوشحالم که در این جشنواره سینمای روسیه حضور پر رنگی دارد. وی افزود:  به دلیل روابط خوب و نزدیک میان ایران و سوریه حضور کشور سوریه در این جشنواره طبیعی است و مثل این روابط را در دنیا نداریم. وی خاطر نشان کرد : سینمای ایران  نقش بزرگی در بیداری و فرهنگ سازی در این منطقه را دارد و سینمای ایران پیشرو است و حرف اول را می زند و دارای تجربه های زیادی  است که تمایل داریم از آن استفاده کنیم و ما هم پخش کننده این تجربه ها باشیم و  پیام خود را برسانیم که همان تربیت کردن یک نسل مقاوم است که در این مکان و این حیطه های فرهنگی اجتماعی کار کنند و بتوانیم زندگی سالم و بهتری برای خود بسازیم.

او  عنوان کرد: امیدوارم این همکاری ها ادامه داشته باشد و پیام مقاومت را از طریق  سینما برسانیم و کارهایی نیز در سوریه انجام داده شود که در حیطه مقاومت روی سینما سوریه شود. مراد شاهین گفت: ما از طریق این همکاری ها می توانیم پیام خود را به آزادی خواه های جهان برسانیم . او در پایان بیان داشت:  امیدوارم حاصل کارها اجرایی باشد که اگر انجام داده شود پیشرفت هایی در حیطه سینمای مقاومت و تولید فیلم های جهانی برای مقاومت داشته باشیم که پیام خود را به جهان برسانیم.

[ad_2]

Source link