مدیرعامل موزه سینمای ایران تودیع و سرپرست جدید معارفه شد – اخبار سینمای ایران و جهان
مدیرعامل موزه سینمای ایران تودیع و سرپرست جدید معارفه شد – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: مراسم تودیع علیرضا قاسم‌خان مدیرعامل موزه سینمای ایران و معارفه لادن طاهری سرپرست موزه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و مدیران و سرپرستان موزه سینما، در سالن کنفرانس موزه برگزار شد. به گزارش سینماپرس، در ابتدای این مراسم، حیدری خلیلی فعالیت‌های یک‌سال اخیر موزه سینما را در […]

سروش سینما :

سینماپرس: مراسم تودیع علیرضا قاسم‌خان مدیرعامل موزه سینمای ایران و معارفه لادن طاهری سرپرست موزه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و مدیران و سرپرستان موزه سینما، در سالن کنفرانس موزه برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، در ابتدای این مراسم، حیدری خلیلی فعالیت‌های یک‌سال اخیر موزه سینما را در عرصه علمی و پژوهشی تاثیرگذار دانست و گفت: آقای قاسم‌خان در حوزه‌های علمی، پژوهشی و همچنین حرفه‌ای سینما و تهیه‌کنندگی، فرد باتجربه و خوش سابقه‌ای هستند. از این رو، فعالیت‌هایی که ایشان در مدت مدیریت خود در موزه سینما اجرا کرده‌اند، دستاوردهای خوب و تاثیرگذاری به همراه داشته است.

وی ادامه داد: مجمع سالانه موزه سینما مربوط به سال های ۹۴ و ۹۵ با پیگیری آقای قاسم‌خان برگزار شد و به تأیید هیأت امناء موزه رسید و ارائه گزارش‌های مجمع سالانه ۱۳۹۶ گواه این است که در این مدت کوتاه، نظم مالی خیلی خوبی در موزه سینما استوار شد که وظیفه خود می‌دانم از مدیرعامل، مدیران و دیگر کارکنان موزه سینما قدردانی کنم چراکه اگر این همدلی نبود، به این دستاورها و توفیقات دست پیدا نمی‌کردیم و این جای شکر و امیدواری به آینده موزه دارد.

حیدری‌خلیلی با تاکید بر استمرار تلاش‌ها برای تحقق اهداف موزه و دست‌یابی موفقیت‌های بیشتر بیان کرد: موزه سینما و فیلم‌خانه ملی ایران در صیانت از آثار، اسناد و مدارک سینمایی کشور، از خانواده مهم سازمان سینمایی و این دو مجموعه مکمل یکدیگر، هم‌سو و هم‌راستا هستند. از این رو، اگر موزه سینما و فیلم‌خانه هماهنگ‌تر شوند، کارها دقیق‌تر و بهتر پیش می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی ادامه داد: حفاظت و غنی سازی اسناد، مدارک و میراث سینمایی ازمأموریت های اصلی موزه سینما و فیلم خانه ملی ایران است که در این راستا تمرکز اصلی فیلم خانه بر انجام وظایف آرشیوی و تمرکز موزه سینما برانجام وظیفه معرفی و ترویج میراث سینمایی کشور است.

وی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در اداره امور دولتی، افزود: با توجه به اینکه مدیران بازنشسته باید جایگاه مدیریتی را به افراد شاغل و غیر بازنشسته تحویل دهند، پس از ابلاغ این مصوبه از سوی دولت، جناب آقای قاسم‌خان از مدت ها پیش پیش‌قدم بود که این قانون را ملاک بگیریم تا افراد جوان‌تر و باتجربه‌تر سکان هدایت موزه سینما را به دست بگیرند.

حیدری خلیلی تاکید کرد: قاسم‌خان از اعضای خانواده سینمای کشور است، از این رو به گفته رییس سازمان سینمایی کشور، سازمان این سرمایه خوب را رها نمی‌کند و از تجربیات ایشان بهره می‌برد. ما به پیشنهاد جناب قاسم‌خان احترام گذاشتیم و بهترین تصمیم را گرفتیم؛ و آن‌هم انتخاب سرکار خانم لادن طاهری برای سرپرستی موزه سینماست.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، مدیرکل فیلمخانه ملی ایران را فردی شایسته و امانت‌دار توصیف کرد و در این خصوص گفت: خانم طاهری سال‌های بسیاری در عرصه سینمایی کشور خدمت کردند. ایشان از مدیران باتجربه و خوش‌سابقه سازمان هستند که به دلیل سابقه مفید و موثری که دارند و همچنین تناسب و ارتباطی که در فعالیت‌های فیلمخانه و موزه وجود دارد، بهترین گزینه برای سرپرستی موزه سینما هستند تا فعالیت های موزه ادامه یابد و هیأت امنا نیز در فرصت مناسب، انتخاب نهایی خود را برای مدیرعامل جدید موزه اعلام کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه سینما ثابت کرده قدردان مدیران خوش سابقه خود است، افزود: در مشورت‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌سازی های مرتبط با موزه سینما از تجربه‌های آقای قاسم‌خان بهره خواهیم برد و فعالیت‌های موزه با قدرت و تدبیر ادامه خواهد داشت.

در ادامه علیرضا قاسم‌خان، ضمن قدردانی از اعتماد سازمان سینمایی و مدیران و کارکنان موزه سینما، در سخنانی کوتاه گفت: در یک‌سالی که گذشت سعی بر آن بود تا ماهیت و کارکرد اصلی موزه سینما احیا و امور پژوهشی و علمی جدی‌تر دنبال شود که با همدلی همکاران من در موزه سینما این امر محقق شد و از این بابت خداوند متعال را شاکرم.

حیدری خلیلی در پایان این مراسم گفت؛ جابجایی مدیریت موزه سینما هیچ خلل و توقفی در مأموریت ها و فعالیت های موزه ایجاد نخواهد کرد و فعالیت های موزه سینما با قوت بیشتر وطبق برنامه جامع سازمان سینمایی ادامه خواهد داشت.

در ادامه این مراسم، لادن طاهری، مدیرکل فیلم‌خانه ملی ایران و سرپرست موزه سینما به سخنان محمدمهدی حیدریان در جلسه اخیر خود با معاونان و مدیران سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: من برای این مراسم آن صحبت ها را در مورد آقای قاسم‌خان تکرار می‌کنم، ایشان بیان کردند؛ بسیار متاسف هستم که موزه سینما از حضور ایشان محروم می‌شود، اما با توجه به شخصیت حقیقی و پژوهشی که آقای قاسم‌خان دارند، سازمان سینمایی خود را از این سرمایه محروم نمی‌کند و از این بابت خوشحالم.

طاهری ادامه داد: نزدیک به ۳۰ سال با آقای قاسم‌خان در بخش‌های مختلف همکاری داشته‌ام. من هم بسیار خوشحال هستم که سینمای کشور یک چهره محترم پژوهشی دارد که می‌توانیم از تجربیات چندساله ایشان در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها بهره ببریم.

وی گفت: نکته مهم دیگری که جناب حیدریان در مورد آقای قاسم‌خان به آن اشاره کردند، این است که ایشان در مدتی که مدیرعامل موزه سینما بودند، کارهای بسیاری انجام دادند تا امور موزه نظم و ترتیب بسیار خوبی بگیرد از این رو، این فعالیت‌ها به من و دیگران در ادامه تحقق اهداف موزه، کمک می‌کند و مسیر را راحت‌تر و هموارتر، چرا که ایشان کارهای سخت را انجام داده‌اند.

سرپرست موزه سینما در پایان ابراز امیدواری کرد با راهنمایی‌های آقای قاسم‌خان و کمک و همدلی مدیران و کارکنان موزه سینما، دستاورهای خوبی به دست آید.

برپایه این گزارش، علی عرفانی مدیر اداری و مالی، باقر افروزی مدیر پشتیبانی، سارا خداکرمی مدیر روابط عمومی، آیت‌اله ملک‌نیا سرپرست سالن‌های سینما، حسین پوربایرامسرپرست حراست، سارا حیدری سرپرست نمایشگاه‌ها، هانیه تقی‌زاده سرپرست آرشیو و رضا جوشنی مسئول بخش پژوهش موزه سینما، در این مراسم حضور داشتند.

[ad_2]

Source link