نامزد‌های مرحله اول «چهره سال هنر انقلاب» معرفی شدند
نامزد‌های مرحله اول «چهره سال هنر انقلاب» معرفی شدند

سروش سینما/ معاون هنری حوزه هنری، ۱۴ نامزد مرحله اول چهره سال ۱۳۹۹ را معرفی کرد.

۱۴ نامزد مرحل اول چهره سال هنر انقلاب در سال ۱۳۹۹ توسط مجدالدین معلمی معاون هنری حوز هنری معرفی شد.

بر این اساس، قرار است از بین این ۱۴ نامزد اولیه، بعد از نظرسنجی از کارشناسان و با توجه به آرای مردمی، در مرحله بعد ۵ نفر به عنوان نامزد نهایی و در نهایت یک نفر به عنوان «چهره سال هنر انقلاب» در فروردین ۱۴۰۰ معرفی شود.

معلمی دبیر هفته هنر انقلاب در توضیح چگونگی انتخاب هنرمندان در مرحله اولیه نامزدهای چهره سال هنر انقلاب گفت: دبیرخانه هفته هنرانقلاب که متشکل از کارشناسان خبره در حوزه فرهنگ و هنر در سراسر کشور است، هر ساله تولیدات هنری را در عرصه‌های گوناگون رصد می‌کند و آثاری که دارای شاخصه‌های «استقبال گسترده مخاطبان»، «تأثیرگذاری بالا» و «خلاقیت» باشند را به عنوان نامزدهای مرحله ابتدایی معرفی می‌کند.

وی  همچنین در مورد تأثیر هر کدام از این مؤلفه‌ها بر انتخاب هنرمندان گفت: در میان این سه مؤلفه، استقبال گسترده مخاطبان اهمیت بالایی دارد؛ چرا که ممکن است آثار خوبی از سوی هنرمندان حوزه‌های مختلف عرضه شده باشد اما مورد اقبال عمومی قرار نگرفته باشد.

معلمی تأکید کرد: در بررسی و انتخاب آثار، سال عرضه و نشر مد نظر قرار دارد و سال تولید مورد نظر نیست. به همین دلیل در این دوره تنها آثاری که در سال ۱۳۹۹ عرضه و منتشر شده‌اند مورد بررسی قرار گرفتند.

معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی در ادامه افزود: در مرحله دوم با نظرسنجی از جمعی از مدیران ارشد فرهنگی و هنرمندان برجسته کشور، ۵ نامزد معرفی و در نهایت، یک نفر به عنوان چهره سال هنر انقلاب برگزیده و در مراسم اختتامیه در فروردین ۱۴۰۰ معرفی خواهد شد.

مجدالدین معلمی با بیان اینکه امکان نظرسنجی مردمی فراهم شده است گفت: از سال گذشته و همزمان با دریافت آرای مدیران فرهنگی و هنرمندان، آرای مردمی نیز از طریق نرم افزار حوزه هنری دریافت می‌شود.

وی اضافه کرد: این آرا بعد از استخراج، در یک تناسب درصدی در جمع بندی لحاظ خواهد شد تا هنرمندان مردمی و محبوب بعنوان چهره سال انقلاب اسلامی معرفی شوند.

معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی اسامی نامزدهای چهره سال هنر انقلاب در سال ۱۳۹۹ را معرفی کرد.

  • نویسنده : کامکار
  • منبع خبر : تسنیم