نمایش فیلم‌های «غریبانه» و «شوکران» در موزه سینما – اخبار سینمای ایران و جهان
نمایش فیلم‌های «غریبانه» و «شوکران» در موزه سینما – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: فیلم‌های سینمایی «غریبانه» و «شوکران» در ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» در موزه سینمای ایران اکران می‌شوند. به گزارش سینماپرس، سیزدهمین جلسه از ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» پنج‌شنبه ۲۰ دی‌ماه در موزه سینما برگزار می‌شود و دو فیلم سینمایی «غریبانه آدم برفی» به کارگردانی […]

سروش سینما :

سینماپرس: فیلم‌های سینمایی «غریبانه» و «شوکران» در ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» در موزه سینمای ایران اکران می‌شوند.

به گزارش سینماپرس، سیزدهمین جلسه از ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» پنج‌شنبه ۲۰ دی‌ماه در موزه سینما برگزار می‌شود و دو فیلم سینمایی «غریبانه آدم برفی» به کارگردانی احمد امینی و «شوکران» ساخته بهروز افخمی از تولیدات سال‌ ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ روی پرده می‌روند.

در این برنامه، «احمد امینی» با اعضای سینماتک موزه سینما به تماشای «غریبانه» می‌نشیند و در نشستی با حضور «علیرضا محمودی» منتقد سینما از زمانه و ساختار این فیلم سخن می‌گوید.

همچنین سیدحسن حسینی، پژوهشگر سینما و مطالعات فرهنگی نیز «شوکران» را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بر پایه این خبر، «غریبانه» ساعت ۱۵ و «شوکران» ساعت ۱۷ در سالن سینمافردوس موزه سینما روی پرده می‌روند.

فیلم‌های معرفی شده در ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» با تلاش فیلمخانه ملی ایران برای نخستین بار و ویژه این برنامه، اسکن و اصلاح رنگ شده‌اند، از این رو اعضای سینماتک موزه سینما نسخه‌های باکیفیت بالا و کم نظیری از فیلم‌‎های چهار دهه اخیر سینمای ایران را خواهند دید.

[ad_2]

Source link