نمایش فیلم «مستطیل قرمز» در باغ‌ موزه دفاع مقدس+ تیزر – اخبار سینمای ایران و جهان
نمایش فیلم «مستطیل قرمز» در باغ‌ موزه دفاع مقدس+ تیزر – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: «مستطیل قرمز» به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش در می آید. به گزارش سینماپرس، مراسم افتتاحیه فیلم «مستطیل قرمز» به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی روز جمعه ۲۱ دی ماه ساعت ۱۵ در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس […]

سروش سینما :

سینماپرس: «مستطیل قرمز» به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش در می آید.

به گزارش سینماپرس، مراسم افتتاحیه فیلم «مستطیل قرمز» به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی روز جمعه ۲۱ دی ماه ساعت ۱۵ در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

«مستطیل قرمز» در مورد آوارگی شهروندان غرب کشور در دوران دفاع مقدس در منطقه ایلام است. نام «مستطیل قرمز» به دلیل پرداختن به حادثه زمین فوتبال چوار برای این اثر انتخاب شده است.

۲۳ بهمن ماه ۱۳۶۵ عده ای از جوانان غرب کشور در زمین فوتبال چوار برای تقویت روحیه جنگ زدگان در حال بازی فوتبال بودند که هواپیماهای عراقی، منطقه را بمباران کردند. این بازیکنان در زمین فوتبال چوار در استان ایلام در حین برگزاری یک مسابقه فوتبال بودند و در حالی‌ که هنوز ۳۵ دقیقه از زمان بازی باقی‌مانده بود و همه متمرکز روی یکی از دروازه‌ها منتظر زدن ضربه کرنر بودند، زمین فوتبال چوار زیر آتش جنگنده‌های بعثی بمباران شد.

شهادت ۱۰ فوتبالیست، سه کودک، یک داور و یک تماشاگر حاصل هجوم ارتش عراق بود.

این مراسم با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و عوامل فیلم برگزار می شود.

حضور در این مراسم برای عموم آزاد است.

[ad_2]

Source link