وزارت ارشاد جوابگوی بی‌مهری به سینمای مقاومت و دفاع مقدس باشد – اخبار سینمای ایران و جهان
وزارت ارشاد جوابگوی بی‌مهری به سینمای مقاومت و دفاع مقدس باشد – اخبار سینمای ایران و جهان

سروش سینما : سینماپرس: حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کم لطفی به ساخت فیلم‌های مقاومت و دفاع مقدس برگردن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و باید جوابگوی بی‌توجهی به تاریخ مقاومت ایران باشد. به گزارش سینماپرس، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سینمای دفاع مقدس را عاملی برای […]

سروش سینما :

سینماپرس: حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کم لطفی به ساخت فیلم‌های مقاومت و دفاع مقدس برگردن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و باید جوابگوی بی‌توجهی به تاریخ مقاومت ایران باشد.

به گزارش سینماپرس، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سینمای دفاع مقدس را عاملی برای موفقیت فعالیت دوره‌ای های فرهنگی در عرصه جهانی اعلام کرد و گفت: یکی از قله‌های موفقیت ما در انتقال رشادت‌ها و پیروزی بزرگ مردان  این مرز  و بوم، سینمای مقاومت است چرا که نمایی از واقعیت‌ها را به نمایش گذاشته و حماسه‌ای بزرگ را به جهانیان معرفی می‌کند.

وی افزود: سوژه پردازی و اسطوره سازی در سینمای مقاومت به منظور معرفی تاریخ سرشار کشورمان و تقویت بنیان‌های فرهنگی و اعتقادی به نسل‌های بعد، حائز اهمیت است. بر این اساس لازم می‌دانیم هنرمندان و فیلمسازان این عرصه را تقویت کرده و با تولید فیلم‌های شاخص، بنیان‌های فرهنگ مقاومت را محکم سازند.

آزادی خواه خاطر نشان کرد: جداسازی سینمای دفاع مقدس و مقاومت از سینمای حرفه‌ای صرفا به منظور محتواسازی بوده و اهداف دیگری را در پی نداشته است. با اختصاص فضایی مجزا به سینمای مقاومت انتظار می‌رود تولید فیلم‌های دفاع مقدس و مقاومت با رویکردهای بهتری انجام شود اما متاسفانه در این بخش با کم لطفی مسئولان شاهد پیشرفت چشمگیری نبوده‌ایم.

وی عنوان کرد: اهمیت تاریخ مقاومت در ایران و تعدد موضوعات در این ژانر، محدود به جشنواره خاصی نمی‌شود و این قابلیت در جشنواره‌هایی نظیر فیلم فجر نیز وجود دارد. بنابراین اختصاص تنها یک جشنواره به فیلم‌های مقاومت منطقی نبوده و در شرایط اختصاص بودجه به بخش فرهنگ، باید به این ژانر توجه ویژه‌ای شود. این در حالی است که سینماگران با تصور اشتباه نسبت به ورود فیلم‌های خاص به جشنواره فیلم فجر، پرداختن به سینمای مقاومت را محدود به جشنواره فیلم مقاومت کرده و از توجه به اهمیت موضوع مقاومت در سینما غافل مانده‌اند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: به طور قطع  تلاش بی‌دریغ برخی هنرمندان در ساخت آثار ارزشی دفاع مقدس کافی نبوده و کمبودهایی در این زمینه وجود دارد که مسئولیت رسیدگی به این مشکل برعهده سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ناگفته نماند پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت همزمان با هفته بسیج از ۵ تا ۹  آذر ماه سال جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Source link