پروژه‌ام در «خندوانه» نادیده ماند/نقش‌آفرینی متفاوت در کمدی خانگی
پروژه‌ام در «خندوانه» نادیده ماند/نقش‌آفرینی متفاوت در کمدی خانگی

سروش سینما/ فرشید ناصری بازیگر سریال «خوب، بد، جلف؛ رادیو اکتیو» با اشاره به ویژگی‌های این سریال بیان کرد که این مجموعه هنوز به زمان نیاز دارد تا دیده شود و مخاطب آن را همراهی کند.

فرشید ناصری بازیگر سریال «خوب، بد، جلف؛ رادیو اکتیو» درباره شروع فعالیت‌های بازیگری و حضورش در این سریال که در شبکه نمایش خانگی عرضه می‌شود به خبرنگار مهر بیان کرد: من کارم را از سال ۸۴ با تئاتر شروع کردم و در این سال‌ها به صورت آکادمیک هم تحصیلات را ادامه دادم.

وی اضافه کرد: من کارشناسی ارشد کارگردانی دارم و اکنون هم دانشجوی دکتری تئاتر هستم و تجربه‌های در حوزه تئاتر و تصویر دارم که «خوب، بد، جلف» جدی‌ترین آنها در حوزه سریال است.

ناصری با اشاره به تجربه‌ای که در «خندوانه» رقم خورد اما دیده نشد بیان کرد: سال ۹۷ برنامه «خندوانه» قرار بود یک بخش نمایشی داشته باشد و آثار کوتاه نمایشی در حدود یک ربع تا ۲۰ دقیقه را نمایش دهند. ۱۰ نمایش در آن زمان براساس متون خارجی انتخاب شد و کارگردانانی همچون حمید پورآذری هدایت گروه‌های نمایشی را بر عهده داشتند. با رامبد جوان هم توافق شده بود و بعد از سه ما تمرین نمایش را دیده بود و دوست داشت با این حال پخش آن آیتم‌های نمایشی به سرانجام نرسید و رامبد جوان به این نتیجه رسید آن بخش را راه اندازی نکند.

وی با اشاره به مجموعه‌ای که طی یک سال اخیر در تلویزیون در آن به ایفای نقش پرداخته است، عنوان کرد: مجموعه «رفیق» به کارگردانی علی میرمیرانی از ابتدای محرم امسال روی آنتن شبکه چهار رفت و من در بخش نمایشی آن حضور داشتم. این اثر کار متفاوتی در تلویزیون بود و خود من تاکنون مشابه آن را ندیده بودم.

وی که نقش تاماز گرجی را در سریال «خوب، بد، جلف» دارد درباره حضورش در این سریال بیان کرد: محسن چگینی و پیمان قاسم‌خانی برای این نقش با من صحبت کردند. نقش هم کاراکتری خاص بود که اصالتاً به چند کشور می‌رسد و در نتیجه بازیگر این سریال شدم.

ناصری درباره کارگردانی این سریال توضیح داد: محسن چگینی و پیمان قاسم‌خانی همزمان سریال را کارگردانی کردند. قاسم‌خانی چون همزمان درگیر فصل دوم سریال «هیولا» بود اینجا به عنوان مشاور کارگردان حضور داشت.

این بازیگر با اشاره به نقش تاماز نیز یادآور شد: تاماز از دار و دسته چکن هاست که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با داعشی ها دارند، مسلمانان تندرو و مسلط به زبان عربی هستند.

وی درباره تمرین‌ها برای این سریال بیان کرد: ما هر پلانی را که می‌خواستیم بگیریم دورخوانی می‌کردیم، قاسم‌خانی در اکت، میزانسن و… نکاتش را مطرح می‌کرد.

ناصری با اشاره به بازتاب‌های این سریال عنوان کرد: سریال ما تازه دارد راه می‌افتد، و هنوز زمان نیاز دارد. با این حال زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی هم در میان مردم جا افتاده‌اند و مخاطب آنها را دوست دارد. الان چهار سریال همزمان داریم که در شبکه نمایش خانگی عرضه می‌شود ولی «خوب، بد، جلف» کار کمدی است و معمولاً کمدی بازخورد بیشتری در سینما و تلویزیون دارد.

وی در پایان بیان کرد: به هر حال کمدی‌های قاسم‌خانی به گونه‌ای است که هم در کلام و هم موقعیت طنازی دارد و بخشی هم مربوط به بداهه‌های بازیگر است. این سریال هم جذابیت‌های خود را دارد و اتفاقاً بخش‌هایی از کار که وایرال شده است بازخوردهای زیادی داشت.

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : مهر