کاشانی ها با «کشتی نوح» نوزدهمین جشنواره آیینی رابه پایان می برند
کاشانی ها با «کشتی نوح» نوزدهمین جشنواره آیینی رابه پایان می برند

دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در کاشان از اجراهای آخرین روز این جشنواره خبر داد.

اکبر رضوانیان با بیان اینکه در آخرین روز اجراهای نمایش ها در گذرهای فرهنگی شهرستان کاشان نیز یک اجرا در نظر گرفته شده است، اظهار  داشت: امروز از ساعت ۱۹ در گذرهای فرهنگی و هنری آب انبارخان و درب باغ شهرستان کاشان آیین پیشوازی نوروزی یا همان ناقالدی با اجرای بابک عینی از شازند در نظر گرفته شده است و علاقه مندان می توانند از تماشای آن لذت ببرند.

وی از اجرای دو نقالی موزه اقامتگاه عروسک و اسباب بازی کاشان خبر داد و گفت: نقالی «فرنگیس» با اجرای حورا تیلا از آبادان و نقالی «نبرد رخش با شیر» با اجرای آتنا عمادی از آبادان نیز دو اجرایی است که علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۹ به تماشای آنها بنشینند.

رضوانیان با بیان اینکه دو اجرا نیز در فرهنگسرای برزک کاشان به روی صحنه می رود، بیان داشت: نقالی «کوش نامه» با اجرای حسین ظاهری از تهران و نقالی «زال و سیمرغ» با اجرای محمدامین آزاد منش از تهران نیز دو اجرایی است که در این فرهنگسرا با همکاری اقامتگاه بومگردی خانه برزک و شهرداری این شهر از ساعت ۱۹ اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مجموعه خانه اطلسی شاهد آخرین اجرای نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در کاشان است، افزود: این مجموعه از ساعت ۲۰:۴۵ شاهد برگزاری نمایش کودک «کشتی نوح» با اجرای مریم معتمد از تهران است و کودکان کاشانی می توانند با حضور در این برنامه از اجرای این هنرمند تهرانی لذت ببرند.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : مهر