کتاب برنامه‌های منتخب رادیو در بهار ۱۳۹۹ منتشر شد
کتاب برنامه‌های منتخب رادیو در بهار ۱۳۹۹ منتشر شد

کتاب برنامه های منتخب رادیو در بهار ۱۳۹۹ به همت روابط عمومی معاونت صدا و همکاری اداره کل طرح و برنامه شبکه‌های رادیویی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، رسانه رادیو در ایران و جهان هم به لحاظ قدمت و هم به لحاظ کمیت و کیفیت از جایگاه ویژه‎ای در عرصه تاریخ برخوردار است. گستردگی نفوذ رادیو را امروزه بیشتر می توان درک کرد، چرا که در عصر حاضر با بروز فضاهای نوین رسانه ای، رادیو علاوه بر شنوندگان دیرینه خود، مخاطبان امروزی با تعلقات جدید را نیز جذب کرده است.

رادیو از طریق صدا، مخاطب را به تفکری نو هدایت می‎کند و با تأثیر بر ذهن مخاطب او را آزادانه به تصویرسازی وا می دارد. همچنین در این هیاهوی رسانه‎ای امروز که مملو از جریان‎های بیگانه است و هجمه‌های بسیاری بر داشته‌های ملت‌ها و فرهنگ‎ها وارد می شود، رادیو به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به نام گذاری سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه برنامه‌سازی رادیو به ساختارها و قالب‎های مختلفی توجه شده و چیدمان برنامه‎ها تغییر کرده است. در این راستا رادیو از یک سو عهده‎دار مأموریت عمومی است که عبارت است از اطلاع‎رسانی، معرفی کارآفرینان برتر و بازگو کردن اقداماتی که مردم و مسئولان در این راستا انجام می دهند.

از سوی دیگر رادیو عهده‎دار مأموریت تخصصی است که همانا ارتقای کیفیت برنامه‎های رادیویی از حیث محتوا است؛ به نحوی که جدا از برنامه‎های گفتگو محور، تولید برنامه‎هایی با ساختارهای نوین، پادکست‎ها، مستندهای رادیویی، برنامه‌های مخاطب محور، جذاب و آموزنده، منجر به رشد کیفی و فراگیر تمامی برنامه های شبکه‎های رادیویی شود.

همچنین در شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا، ایجاد ستاد کرونا در معاونت صدا و تولید و پخش برنامه‎های متنوع، آگاهی‎بخش و آموزنده در همه شبکه‎های ملی و سراسری مأموریت ویژه این معاونت است.

اکنون به همت برنامه سازان خلاق، مدیران و همکاران فعال، برنامه های منتخب شبکه های رادیویی بهار ۹۹ که برای آگاهی و اطلاع‎رسانی درون و برون سازمانی، انتخاب و برای آگاهی بیشتر مخاطبان رادیو تدوین شده است، تقدیم می شود.

محتوای برنامه‎های منتخب براساس موضوعات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، معارفی و قرآنی، اقتصادی، طنز، سلامت، ورزشی، علمی، تاریخی و دفاع مقدس و بخش‎های ویژه نمایش‎های رادیویی، پیام و آوا و ایرانصدا، دسته بندی شده تا مخاطب بتواند افزون بر دسترسی دقیق محتوایی، با مضمون برنامه‎ها نیز آشنا شود.

امید است با تلاش و هم‎کوشی در تولید و پخش برنامه‎هایی با محوریت نوآوری و خلاقیت در فرم و محتوا، رادیو کماکان در امیدآفرینی و آگاهی بخشی بیشتر مردم نقش داشته باشد.

علاقمندان رادیو هم اکنون می توانند نسخه الکترونیکی ( پی دی اف) این کتابچه را از تارنمای https://b۲n.ir/selectedradioprogram و کانال پایگاه اطلاع رسانی رادیو در سروش به آدرس @Radioir دریافت کنند.

  • نویسنده : حامد هاشمی
  • منبع خبر : ایرنا