گفت‌وگوی هنرهای کلاسیک با رسانه‌های نوین هنری در جشنواره تجسمی فجر
گفت‌وگوی هنرهای کلاسیک با رسانه‌های نوین هنری در جشنواره تجسمی فجر

سروش سینما/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است: هنرهای کلاسیک همچون نقاشی، مجسمه‌سازی و سفال در همراهی و گفت‌و‌گوی علمی با دیگر شاخه‌ها و رسانه‌های نوین هنری ستری تازه از بیان هنری ایجاد و در فهم و باز تعریف رسانه‌های هنری دریچه‌های جدیدی گشوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را صادر کرد.

متن پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به شرح زیر است:

«هنر معاصر ایران به همّت هنرمندان جوان و حمایت هنرمندان پیشکسوت، به جریانی مؤثر و مهم در فرهنگ امروز ایران بدل شده است. هنرهای کلاسیک همچون نقاشی، مجسمه‌سازی و سفال در همراهی و گفت‌و‌گوی علمی با دیگر شاخه‌ها و رسانه‌های نوین هنری بستری تازه از بیان هنری ایجاد و در فهم و باز تعریف رسانه های هنری دریچه‌های جدیدی گشوده است.

جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنایت به این رویکرد در ادوار دوازده‌گانه گذشته، زمینه‌ساز خلق و رشد هنر معاصر در حوزه هنرهای تجسمی بوده است.

سیزدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزون بر رشد کمّی تعداد هنرمندان با تمرکز بر خوانش تازه از اثر هنری و استفاده از ظرفیت رسانه‌های مختلف هنری، هنرمندان جوان را در همراهی و آموختن از پیشکسوتان تشویق داشته تا سال به سال آثار تازه‌تر و نو به نویی خلق کنند.

این دوره جشنواره با اجرای ویژه خود که متکی بر شیوه‌نامه‌های بهداشتی مربوط به شیوع ویروس کرونا است، فضایی متفاوت را در هنر سرزمین کهن ما ایجاد کرده و بارقه‌های امید و نشاط و آگاهی را در جامعه روشن نگه می‌دارد.

از هنرمندانی که با شرکت در این رویداد ملّی آثار خود را از همه ایران به جشنواره رسانده و استادانی که آثار جوان‌ترها را داوری کرده اند و همکارانی که در دبیرخانه و اجرای جشنواره در تلاش بوده اند، صمیمانه سپاسگزارم.»

  • نویسنده : شکیبا
  • منبع خبر : فارس